3. Винъс Уилямс на четвъртфинал в „Ол Ингланд Клъб”, контузената Иванович издържа само осем гейма

Иванович обяви, че не може ада продължи да се бори с болката, стисна ръката на Уилямс и напусна обляна в сълзи кортa.

Петкратната шампионка от „Уимбълдън” Винъс Уилямс уверено върви към поредния си триумф на свещената трева в Лондон, след като вече се класира за четвъртфиналите.

Американката отстрани Ана Иванович след 6-1 0-1 и отказване на красавицата от Белград. Винъс бе безпардонна в първия сет, а сериозна контузия на Ана в дясното бедро й попречи да довърши мача, въпреки намесата на физиотерапевт.

Уилямс диктуваше събитията на корта в първия сет и логично не остави шанс на Иванович, която също не игра лошо, но срещу себе си имаше твърде силен противник. Ана взе първия гейм във втория сет, но бе видимо, че изпитва сериозни болки в бедрото. Тя получи своевременна лекарска намеса, но и това не й помогна. След няколко минути Иванович обяви, че не може ада продължи да се бори с болката, стисна ръката на Уилямс и напусна обляна в сълзи корта.

Съперник на Уилямс за място на полуфиналите ще бъде полякинята Агниешка Радванска, която се наложи с 6-4 7-5 над американката Мелано Один.