3. Винъс вече чака съперничката си на финала в Доха след успех над Янкович

Винъс вече чака съперничката си на финала в Доха след успех над Янкович

По-голямата от двете сестри Уилямс надделя над сръбкинята Йелена Янкович и вече чака съперничката си на финала. Шампионката от миналия сезон спечели полуфиналния сблъсък с 5-7, 6-3, 6-4 за 2:34:27 часа игра.

Американката Винъс Уилямс е първата финалистка на супертурнира по тенис на най-добрите 8 в Доха.

Янкович взе първия сет в мача, но във втория американката изравни резултата след 6-3. Третият сет започна отлично за сръбкинята и тя поведе с 2-0. Винъс обаче навлезе в добра серия и резултатът стана 3-3, преди да затвори мача след 6-4 гейма. Уилямс стартира с две загуби в Доха, а сега вече е на финал.

Тя наниза 10 аса в среща, направи 5 пробива в мача и записа общо 103 точки срещу най-добрата представителка на Сърбия в момента.

Мачът между новата номер 1 Серина Уилямс и Каролин Вожняцки ще определи втората финалистка.