3. Водачът Димов продължава напред в М-Тел Къп, Енев се контузи

Водачът Димов продължава напред в М-Тел Къп, Енев се контузи

Водачът в основната схема на Държавното първенство за мъже в зала "М-Тел Къп" Валентин Димов се класира за полуфиналите, след като през днешния ден отстрани с 6:2 6:4 тенисист №1 на Европа при 16-годишните Димитър Кузманов.

Водачът в основната  схема на Държавното първенство за мъже в зала "М-Тел Къп" Валентин Димов се класира за полуфиналите, след като през днешния ден отстрани с 6:2 6:4 тенисист №1 на Европа при 16-годишните  Димитър Кузманов. Двубоят започна  с равностойна игра, но при 2:2 Димов спечели четири поредни гейма, повеждайки със сет аванс. Резултатът във втората част вървеше гейм за гейм, но опитът на Димов си каза думата в края на мача,  при 4:4 последва решителен пробив и след близо час и половина игра поставеният под №1 си осигури място в следващата фаза на турнира.

В спора за място  на финала Валентин Димов ще срещне Серафим Грозев, отстранил с 6:1 7:6(5) попадналия в основната схема с “уайлд кард” Александър Велев.

В другата полуфинална  двойка ще се изправят един срещу друг Илия Кушев и финалистът от последното държавно първенство на открито Петър Трендафилов. Кушев изоставаше с 3:5 в първия сет, но при опит да смени посоката при разиграване от основната линия Тодор Енев изкълчи глезен и бе принуден да сложи край на участието си в мача. Имаше съмнения дори за счупен глезен или усукани връзки, но след проведените медицински прегледи стана ясно, че травмата не е чак толкова сериозна.

Петър Трендафилов  и Динко Халачев изиграха може би най-оспорвания мач на тазгодишното издание на Държавното първенство, но след много борба Трендафилов успя да измъкне победата с 6:2 4:6 7:6(4).

Всички  резултати от четвъртфиналите  на сингъл на Държавното първенство в зала за мъже "М-Тел  Къп":

Валентин Димов - Димитър Кузманов 6:2 6:4
Серафим Грозев - Александър Велев 6:1 7:6(5)
Петър Трендафилов - Динко Халачев 6:2 4:6 7:6(4)
Илия Кушев - Тодор Енев 3:5 и отказване на Енев