3. Водачката в схемата отпадна на първенството по тенис

Водачката в схемата отпадна на първенството по тенис

Вижте резултатите до момента:

Водачката в схемата при жените Катерина Димитрова отпадна в първия кръг на Държавното лично първенство по тенис на открито с общ награден фонд 10 хиляди лева, което се провежда на червените кортове на ТК "Левски" в София.

Димитрова, която през зимата стана вицешампионка на страната в зала, неочаквано загуби от квалификантката Елизара Янева с 3:6, 4:6.

За място на четвъртфиналите 15-годишната Янева ще срещне Александра Габровска, която се справи без проблеми с Виктория Санкийска с 6:1, 6:0.

Други две от поставените отпаднаха след контузии.

Петата в схемата Полина Георгиева се отказа още в началото при 0:1 гейма срещу квалификантката Йоана Радулова, а седмата - Мила Георгиева, прекрати участие, след като загуби първия сет с 0:6 срещу Яна Кирчева.

Надпреварата при мъжете започна без изненади.

Поставеният под номер 1 Джордж Лазаров спечели срещу Михаил Иванов с 6:4, 6:0 и във втория кръг ще срещне квалификанта Ерик Владимиров, който отстрани Александър Николов в оспорван мач с 3:6, 7:6(5), 6:3.

Вторият в схемата и миналогодишен полуфиналист Мартин Димитров, беше много убедителен и не даде дори гейм на Кънчо Недялков, "щастлив губещ" от квалификациите. Така за място на четвъртфиналите Димитров ще играе срещу Диян Недев, който елиминира трудно Георги Мирчев с 5:7, 6:4, 6:3.

Финалите на сингъл при мъжете и при жените са насрочени за 10 септември (събота), а победителите ще заработят по 1650 лева.