3. Вожниячки надигра Азаренка след спасен мачбол и истински маратон в Доха

Вожниячки надигра Азаренка след спасен мачбол и истински маратон в Доха

Двубоят бе истинска битка, съпътствана от здрава борба и тежки удари по време на целия мач.

Каролин Вожниячки пречупи драматично беларускияната Виктория Азаренка във втория ден на турнира на най-добрите 8 за годината в Доха, Катар.

Датчанката надигра съперничката си, след като спаси мачбол в третия сет с 1-6, 6-4, 7-5. Двубоят бе истинска битка, съпътствана от здрава борба и тежки удари по време на целия мач.

Азаренка бе тази, която търсеше повече завършващите точки през цялата част на мача (47 срещу 32 уинъра), но в крайна сметка се размина с победата след един изблик на нерви, който я хвърли на дъното.

В първия сет Азаренка, която вчера надигра Йелена Янкович, бе безпощадна към Вожниячки. Във втория битката стана жестока и само тази част продължи над един час, преди най-накрая победителката да измъкне сета и да вкара мача в трети.

В последната част двубоят стана жесток. Азаренка проби и докара нещата до 5-3. Тогава сексапилната източноевропейка стигна до мачбол, който обаче бе отразен с вещина от Вожниячки, която взе инциативата.

След това неотстъпващата по хубост датчанка върна пробива и се стигна до най-интересния 11 гейма в сета. Тогава започна крахът на Азаренка. От 15:0 и сервис тя направи две непростими грешки, след което разкара една топка в изблик на нерви. Още при следващото разиграване тя допусна нова елементарна грешка, която съвсем я изкара от релси и счупи ракетата си. Това накара съдията на стола да отсъди служебна точка за противника, след като секунди преди това я беше предупредил за първи път.

Така, след това наказание, световната номер 6 не можа да се върне обратно в мача и загуби.

Така в Бялата група на състезанието Азаренка има победа и загуба, Вожниячки победа, а Янкович една загуба. Сафина все още не е играла и й предстои мач срещу рускинята.