3. Вожняцки без проблеми в първия кръг на "Ролан Гарос"

Вожняцки без проблеми в първия кръг на "Ролан Гарос"

Номер 3 в световната ранглиста Каролин Вожняцки (Дания) се класира за втория кръг на Откритото първенство на Франция по тенис - "Ролан Гарос".

Номер 3 в световната ранглиста Каролин Вожняцки (Дания) се класира за втория кръг на Откритото първенство на Франция по тенис - "Ролан Гарос".

19-годишната Возняцки разби рускинята Ала Кудрявцева с 6-0, 6-3 за 69 минути, след като допусна само 9 непредизвикани грешки в мача.

Датчанката спечели първите седем гейма в мача. Тя допусна ранно изоставане с пробив за 1-2 във втората част, но до края на срещата даде още само гейм на съперничката си.

Возняцки, която никога не е преминавала третия кръг на "Ролан Гарос", ще играе срещу Татяна Гарбин (Италия), която победи с 1-6, 7-6, 6-3  Кристина Бароа (Германия).

11-а в схемата китайка На Ли се справи изненадващо трудно с участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Кристина Младенович със 7-5, 6-3 за 99 минути.

Осминафиналистката от миналия сезон Ли пласира 23 печеливши удара, но трябваше да се потруди сериозно и в двата сета срещу 17-годишната си съперничка.

Така китайката ще се изправи срещу Стефани Коен-Алоро (Франция), победила Стефани Дюбоа (Канада) с 6-7, 6-1, 6-3.

Поставената под номер 24 Луцие Шафаржова (Чехия) се справи без особени затруднения с австралийката Йелена Докич с 6-2, 6-2 също за 69 минути.

23-годишната Шафаржова, осминафиналистка от 2007 година, не допусна нито един пробив и пласира 18 печелившиудара.

Родената в Хърватия 27-годишна Докич, четвъртфиналистка от 2002 година, се представи разочароващо. Тя допусна 24 непредивзикани грешки и това се оказа фатално.

Във втория кръг чехкинята ще се изправи срещу Полона Херцог (Словения), която надделя над квалификантката Масаки Дои (Япония) с 6-3, 6-0.