3. Вознячки отказа Елена Дементиева от надеждите й за титла в Маями

Вознячки отказа Елена Дементиева от надеждите й за титла в Маями

Заемащата 12-а позиция в световната ранглиста на WTA Каролин Вознячки постигна първа победа в трите си мача срещу номер 4 в света Елена Дементиева. Датчанката взе скалпа на именитата си опонентка след два сета със 7:5, 6:4, с което достигна четвъртфиналната фаза на тенис турнира в Маями.

18-годишната Вознячки, която загуби от Дементиева на два пъти през 2008 г. по време на Игрите в Пекин и финала на тенис турнира в Люксембург, оползотвори 5 от общо 10 брейк пойнта за да премине успешно през четвъртия кръг на съревнованието след 1 час и 57 минути.

Дементиева е шестата тенисистка от Топ 10, която напусна преждевременно надпреварата в Кий Бискейн, присъединявайки се към Динара Сафина (2), Йелена Янкович (3), Вера Звонарьова (6), Ана Иванович (7) и Надя Петрова (9).