3. Вторият поставен отпадна от Индиън Уелс

Вторият поставен отпадна от Индиън Уелс

Ето и подробностите

Вторият поставен в основната схема Стефанос Циципас отпадна още във втория кръг на Мастърса Индиън Уелс. Гръцкият тенисист допусна сензационна загуба от австралиеца Джордан Томпсън за 2:37 часа игра - 6:7(0), 6:4, 6:7(5).

№3 в световната ранглиста и финалист от Australian Open изигра доста колеблив мач. Томпсън се възползва и с 21 печеливши удара стигна до престижната победа. Австралиецът играеше и много чисто, като допусна много малко на брой непредизвикани грешки в първия сет.

В друго мачове от Индиън Уесл третият поставен Каспър Рууд надделя над Диего Шварцман с 6:2, 6:3.

Номер 5 Даниил Медведев спечели срещу Брендън Накашима с 6:4, 6:3 и продължи победната си серия на 15 мача. Следващият му съперник ще бъде Иля Ивашка.

Олимпийският шампион Александър Зверев от Германия, 12-и поставен, пък нямаше никакви проблеми и победи Педро Качин (Аржентина) с 6:3, 6:1 за 77 минути, а 13-ият поставен Карен Хачанов (Русия) надделя над Оскар Оте (Германия) с 6:3, 6:3 също за 77 минути.

Андрей Рубльов се наложи над Иржи Лехечка с 6:4, 6:2, а в третия кръг ще се изправи срещу Юго Умбер.