3. Янко Типсаревич е първият полуфиналист в Москва

Янко Типсаревич е първият полуфиналист в Москва

Франческа Скиавоне също намери място след последните 4 за "Купа Кремъл"

Сръбският тенисист Янко Типсаревич е първият тенисист от мъжката схема на турнира за „Купа Кремъл”, класирал се за полуфиналите.

Днес поставеният под номер шест в основната схема победи без особени проблеми в два сета американеца Роби джинепри с 6-3, 6-3. Мачът продължи 1:17 часа. На полуфиналите Типсаревич ще срещне победителят от срещата между руснака Евгени Корольов и Иля Марченко от Украйна.

При жените четвъртфиналната бариера успя да преодолее италианката Франческа Скиавоне, която елиминира руския секссимвол Мария Кириленко за час и 30 минути с резултат 6-3, 6-1. Скиавоне не изпусна инициативата през целия мач като проби опонентката си на два пъти в първия сет и три във втория.

На полуфинала Скиавоне ще се изправи срещу Альона Бондаренко, която отстрани българката Цветана Пиронкова.