3. Ясни са полуфиналистите в "Следващата генерация"

Ясни са полуфиналистите в "Следващата генерация"

Кореец и хърватин оглавиха двете групи

Хьон Чун от Република Корея оглави група "А" на турнира на АТР "Следваща генерация", след като постигна трета поредна победа.

Турнирът за младите тенис надежди в света е с награден фонд 1,275 милиона долара и полуфиналистите вече са определени.

Хьон Чун се наложи след малко над 2-часова битка срещу италианския квалификант Джанлуиджи Куидзи с 1:4, 4:1, 4:2, 3:4 (6), 4:3 (3). В директна битка за 2-ото място в група "А" Андрей Рубльов победи канадеца Денис Шаповалов за 2 часа и 5 минути с резултат 4:1, 3:4 (8), 4:3 (2), 0:4, 4:3 (3). Така Рубльов, който е номер 1 в схемата на турнира, също се класира за полуфиналите.

Състезанието през тази година се провежда по нов формат и в него участват седемте най-добри тенисисти до 21 години в ранглистата на АТР, както и шампионът на Италия в тази възрастова група. За да се постигне победа трябва да бъдат спечелени три сета, като всеки сет е от четири гейма. При равенство се играе тайбрек. Съдиите на линиите са напълно заменени от електронни условия.

"Трябва да си на 100 процента концентриран от самото начало на мача, защото ако си помислиш, че си спечелил, само в рамките на две минути всичко може да отиде "по дяволите", заяви Рубльов, попитан как би коментирал новия формат на турнира.

В група 65 друг руснак - Даниил Медведев, победи вече отпадналия американец Джаред Доналдсън с 3:4 (3), 4:2, 4:3 (1), 4:0 и записа втора победа в потока. В другата среща от тази група Борна Чорич (Хърватия) (на снимката) се наложи над Карен Хачанов (Русия) с 3:4 (3), 2:4, 4:2, 4:0, 4:2. Така Чорич постигна трета победа и оглави групата.

При това положение днес на полуфиналите Чун Хьон ще играе с Медведев, а Борна Чорич среща Рубльов.

Глушкова втора в Гърция

Денислава Глушкова завърши на второ място участието си на турнира по тенис на клей в Ираклион, Гърция с награден фонд от 15 000 долара

Синер би Джокович на финала в Шанхай

Яник Синер е новият шампион на Мастърса в Шанхай! Световният номер едно не остави съмнение в превъзходството си над Новак Джокович и триумфира в битката между най-добрия тенисист в света и най-великия играч в историята