3. Южни загуби във втория кръг в Париж, Бердих и Монфис продължават в третия кръг (видео)

Руснакът Михаил Южни, номер 10 в световната ранглиста, загуби всички шансове да се класира за финалния "Мастърс", в който 8-те най-добри играчи за сезона ще играят от 21 до 28 ноември в Лондон.

Руснакът Михаил Южни, номер 10 в световната ранглиста, загуби всички шансове да се класира за финалния "Мастърс", в който 8-те най-добри играчи за сезона ще играят от 21 до 28 ноември в Лондон.

Южни трябваше да достигне най-малко до финала в Париж, за да се класира за финалната надпревара в Англия, но днес във втория кръг руският тенисист загуби от латвиеца Ернстс Гулбис, след като при резултат 4:6 и 0:3 се отказа във втория сет поради болки в гърба.

Поставеният под номер 6 в основната турнирна схема Фернандо Вердаско  (Испания) победи френския ветеран Арно Клеман и ако се класира на полуфиналите в Париж, запазва шансове да играе на финалния "Мастърс" в Лондон.

Номер 5 в схемата Томаш Бердих  (Чехия) надигра представителя на домакините Флоран Сера с 6:3, 6:1 само за 47 минути и също си осигури участие в третия кръг на турнира.

В друга среща от втория кръг французинът Гаел Монфис, номер 12 в основната схема, спечели трудно със 7:6 (4), 6:4 срещу германеца Бенямин Бекер.

Аржентинецът Давид Налбандян, който се възстановяваше дълго време от контузия, победи испанеца Марсел Гранойерс с 6:3 и 6:1 и в следващия кръг ще играе с британеца Анди Мъри.

Срещи от международния турнир по тенис за мъже "Пари-Мастърс" с награден фонд 3 857 698 долара: