3. ЖАЛКО: Двуметров руснак спря Григор на крачка от финала на US Open!

ЖАЛКО: Двуметров руснак спря Григор на крачка от финала на US Open!

Димитров опита всичко, но Медведев го отнесе на нула в първия си полуфинал от Големия шлем

Григор Димитров изпусна златен шанс да играе на финала на US Open! Българинът опита всичко, но беше сразен с 6:7(5), 4:6, 3:6 от Даниил Медведев. В мача за трофея в неделя двуметровият руснак ще срещне победителя от двубоя Рафаел Надал - Матео Беретини.

Това беше трети двубой между Гришо и Медведев. Московчанинът постигна втори успех и за пръв път в кариерата му си стига до последния мач на турнир от Големия шлем.

Въпреки поражението Димитров не игра никак слабо, напротив. В първите два сета срещата беше изключително равностойна и се развиваше буквално точка за точка. Нещо повече – в края на откриващата част Димитров дори имаше сетбол, но той беше при начален удар на Медведев и не беше реализиран. Впоследствие руснакът се наложи в тайбрека със 7:5 точки.

Във втория сет Гришо стартира прекрасно и с пробив в първия гейм, но мигновено Медведев реализира рибрейк на нула за 1:1. Двамата си размениха по още един пробив и в крайна сметка се оттеглиха на почивка при 3:2 за руснака. Изоставайки 4:5 Димитров сервираше за оставане в сета, но не издържа на напрежението и Медведев поведе с 2:0 в сетовете.

Във финалната трета част Медведев проби рано и затвърди за 4:1, след което до края на мача не позволи на Димитров дори да си помисли за обрат.

Полуфиналът беше трети в кариерата на Димитров в турнир от Големия шлем. в предишните два случая българинът отстъпи на Уимбълдън (2014) пред Джокович и на Australian Open (2017) пред Надал.

Силните изяви на Димитров в Ню Йорк ще му гарантират и завръщане в Топ 30 на ранглистата при следващото ѝ обновяване в понеделник.

ПЪРВИ СЕТ

0:1 - (ПРОБИВ) Геймът започна с три поредни грешки на Димитров и възможност за Медведев да пробие още в първия първия сервис на българина. Световният №5 успя от първи опит!

0:2 - Медведев допусна две двойни грешки, което даде шанс на Димитров да върне брейка моментално. Руснакът обаче записа четири поредни точки и да спаси подаването си

1:2 - Димитров демонстрира много по-стабилна игра и спечели първи гейм от началото на двубоя

2:2 - (ПРОБИВ). ОТЛИЧНО! Димитров продължава да е по-агресивният от двамата и закономерно изравнява резултата, след като успява да спечели сервиса на Медведев

3:2 - Устремът на Григор продължава и той затвърждава пробива с гейм на 15. Руснкът смени ракетата си в опит да разстрои играта на Гришо, но без успех

3:3 - Медведев изравнява, печейки бърз гейм на 15

4:3 - Медведев рязко повиши силата на ударите си и стигна до брекпойнт в ключовия седми гейм. Григор го отрази. Последва перфектна къса и отличен начален удар от страна на българинът, за да поведе отново в резултата

4:4 - Мрежата помогна два пъти на руснака, за да спечели подаването си. Той затвори гейма на 30

5:4 - Бърз гейм на 0 за Григор Димитров!

5:5 - Димитров беше на 2 точки от успех в сета, но след 30:30 точките отидоха на сметката на руснака

6:5 - Българинът продължава да е безгрешен на свой сервис и печели отново на 0

6:6 - Димитров стигна до точка са сета, но Медведев оцеля, накрая и мрежата помогна отново на руснака. Първата част ще се реши в тайбрек!

6:6 (5:7) - Григор първи стигна до минипробив при 2:0. Медведев обаче отговори с четири поредни точки, след което направи двойна грешка на свой сервис. Българинът не издържа на напрежението и допусна първата си двойна грешка в сета. Играта на нерви продължи и след поредица от неточни отигравания успехът отиде на сметката на руснака

ВТОРИ СЕТ

1:0 - (ПРОБИВ). Гришо спечели още първото подаване на Медведев във втори сет, след като го обърна от 15:40

1:1 (ПРОБИВ) - Димитров загуби подаването си на 0 и резултатът е изравнен

1:2 - Руснакът затвърждава пробива си с гейм на 30

1:3 - (ПРОБИВ) - Трети пореден гейм за Медведев. При 40:40 Димитров загуби обжалване, след което се стигна до точка за пробив в полза на руснака. Медведев сбърка форхенд от основната линия и резултатът пак стана 40:40. С две поредни точки Медведев записа втори бейк в частта

2:3 (ПРОБИВ) - Фантастичен гейм за Григор, който поведе с 40:0, допусна изравняване, но след това измъкна подаването на съперника си и интригата се завръща

3:3 - При 15:30 за руснака Григор направи смач, с който изравни резултата. Медведев  сбърка след остър форхенд на Димитпов и българинът с феноменално изпълнение по правата изравни резултата.

3:4 - Медведев нямаше проблеми в сервис-гейма си и се наложи убедително на 15 преди поредната пауза в мача

4:4 - В осмия гейм се стигна до най-дългото разираване в срещата - 33 удара, което беше спечелено от Григор Димитров за 15:15. Медведев извади следващата топка извън корта, а  след форхенд по диагонала в аут геймът отиде на сметката на българина

4:5 - Близо 10-минутният гейм приключи с ас на Медведев по диагонала. Българинът записа няколко атрактивни точки, но така и не успя дори да стигне до възможност за пробив. След паузата Димитров ще сервира за оставане в сета

4:6 (ПРОБИВ) - Григор пропилява възможност да изравни и Медведев стигна до точка за спечелване на сета, която реализира още от първи опит. Руснакът повежда с 2-0.

ТРЕТИ СЕТ

0:1 - Гейм на 0 за Медведев на старта на третата част

1:1 - Отговорът на Димитров е незабавен. Българинът също печели подаването си без да позволи на съперника си да запише нито една точка

1:2 - Медведев обърна гейма от 0:30 и отново е напред в резултата

1:3 - За съжаление Медведев стига до бърз пробив на 15 и вече контролира изхода на двубоя изцяло

1:4 - Медведев затвърждава пробива с лекота и се доближава само на два гейма от място в неделния финал

2:4 - Бърз гейм на 15 в полза на Димитров, който продължада да изостава с един пробив в третия сет

2:5 - Медведев имаше известни загруднение, в в крайна сметка продължи да печели подаванията си и весе е само на гейм от крайния успех

3:5 - Григор спаси два мачбола и остана в мача!

3:6 - Гейм, сет и мач - Данийл Медведев. Руснакът е на финал в Ню Йорк!

Сабаленка си намери майстора, край на победната серия

Каролина Мухова се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Пекин

Стана ясно кога Григор ще стартира в Шанхай

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров ще започне участието си на турнира в Шанхай рано в събота сутрин