3. Жалко! Коварна тайванка изпрати Цвети Пиронкова от Мелбърн още на старта (ВИДЕО)

Родната ни тенисистка загуби с 5:7; 2:6

Най-добрата българска тенисистка в последните години Цветана Пиронкова отпадна още в първия кръг на основната схема в първия за годината турнир от Големия шлем Australian Open 2021.

Пловдивчанката допусна поражение с 5:7, 2:6 срещу 36-годишната азиатка Су-Вей Хсиех за един час и 17 минути игра на корт №13 в Мелбърн.

Двубоят на Цвети трябваше да започне около 03:30 часа българско време, но се забави, защото преди това на същия корт Гаел Монфис и Емил Руусувуори играха пет сета. Финландецът поднесе една от изненадите в първия ден на турнира и елиминира атрактивния французин с 3;6, 6:4, 7:5, 3:6, 6:3.

Началото беше перфектно за пловдивчанката, която спечели откриващия гейм на нула, а веднага след това направи пробив. Това обаче не смути опитната Су Вей Сие. Представителката на Тайван веднага върна пробива, а след това изравни за 2:2.

Азиатката изчакваше грешки на Цвети и тази тактика й носеше успех. Тя реализира нов пробив, последван от четвърти пореден гейм в нейна полза. Пиронкова намали изоставането си на 3:4 и на свой ред постави съперничката си под напрежение. Българката пропусна 3 брейкбола, но грешка на Су Вей Сие и даде четвърти шанс, който тя използва.

Двете си размениха по един експресен гейм, преди инициативата отново да мине на страната на Су Вей Сие, която проби за 6:5. Началният удар на тайванката и осигури две лесни точки, а бекхенд на Пиронкова в мрежата сложи край на сета.

Проблемите за Цвети продължиха и в началото на втората част. Липсата на вкаран първи сервис я постави в трудна ситуация и тя не можа да се измъкне, допускайки четвърти пробив от началото на двубоя. Няколко добри ретура направиха така, че Пиронкова беше близо до изравняване на резултата още в следващия гейм, но Су Вей Сие демонстрира повече прецизност в дългите разигравания.

Българката се изнерви, започна да пресилва ударите си, а последствията от това не закъсняха и тя изостана с 0:3 след още един пробив. В следващия гейм нашето момиче поведе с 0:30, но Су Вей Сие пак намери начин да спечели подаването си.

Пропадането беше спряно с гейм за 1:4, но изоставането бе твърде голямо, а и играта на Пиронкова изобилстваше от грешки. При 5:2 Су Вей Сие сервира за мача и го приключи с ас по правата.