3. ЖАЛКО! Мико Кузманов се бори като лъв, но отпадна от Sofia Open (ВИДЕО)

ЖАЛКО! Мико Кузманов се бори като лъв, но отпадна от Sofia Open (ВИДЕО)

След 2,22 часова битка българинът отстъпи с 6:4, 4:6, 4:6

Димитър Кузманов изигра отличен мач, но загуби от Салваторе Карузо в мач от първия кръг на Sofia Open. Българинът отстъпи с 6:4, 4:6, 4:6 след 2,22 часа на корта. Срещата беше решена буквално от няколко точки, в които rКарузо успя да запази концентрация и излезе победител. Във втория кръг той ще играе с втория в схемата Феликс Оже-Алиасим от Канада.

Двубоят започна отлично за Кузманов, който след ранен пробив поведе с 2:0 гейма. Италианецът обаче успя да реагира светкавично, като на свой ред върна брейка и изравни за 2:2.

Последваха минути, в които двамата безпроблемно взимаха подаванията си. Така се стигна до осмия гейм, в който при преднина 4:3, Мико получи 3 последователни възможности да пробие отново. В този момент обаче началният удар на Карузо влезе в употреба и след няколко отлично пласирани сервиса италианецът стигна до равенство. Впоследствие дойде и четвърти брейк-бол за Кузманов, но и той беше неутрализиран. Карузо успя да излезе от ситуацията - 4:4.

Минути по-късно, сервирайки при 4:5, Карузо отново беше изправен в идентична ситуация – 0:40. Този път точките за пробив бяха с цената на сетболи. Италианецът отрази първите два, но при третия се наложи Кузманов – гейм и сет за българина след 44 минути игра.

Събитията на корта се промениха през втората част. Кузманов откри резултата с гейм на 0 на сметката си, но следващите 5 гейма бяха за Карузо. Италианецът значително изчисти играта си и това даде резултат. Сервирайки при 5:3 Карузо допусна връщане на един от пробивите, но когато трябваше да затваря сета при 5:4 не трепна и вкара мача в решаваща трета част.

В третия сет първи до точки за пробив стигна Карузо, но Кузманов се справи отлично и обърна третия гейм от 15:40. Последваха изключително равностойни минути, в които и двамата печелеха сервис-геймовете си сравнително убедително. За съжаление, първият пробив в сета дойде в деветия гейм и бе на сметката на Карузо. Сервирайки за мача при 5:4 италианецът не трепна и си осигури място във втория кръг.
Медведев: Съчувствам на Синер