3. Жестока битка, драма, тайбрек и тежка загуба за Гришо от Надал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Жестока битка, драма, тайбрек и тежка загуба за Гришо от Надал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Два пробива се оказаха достатъчни за триумфа на Матадора

Борбен Григор Димитров направи всичко възможно, но отново не успя да се справи със световния №1 в тениса Рафаел Надал.

Той обаче за пореден път затрудни максимално Матадора, макар че падна с 4:6, 7:6(4), 3:6 след 2 часа и 32 мин. игра. Двамата направиха невероятен двубой, изпълнен с много драматизъм и страхотни изпълнения от двете страни на мрежата. За съжаление испанецът успя да направи по един пробив в първия и третия сет и това се оказа достатъчно, за да триумфира отново. Българинът пък направи поредния си силен мач, но се пропука в някои от най-важните моменти, което му коства твърде много и той загуби мача.

Двубоят започна страхотно за Григор, който сервираше в мача и набързо взе първото си подаване. След това той имаше шанс дори за пробив, като водеше с 40:30 на сервиса на Надал, но световния №1 се измъкна. Последваха 4 сравнително оспорвани гейма, но и двамата тенисисти взимаха подаването си. Още в първите разигравания Гришо и Надал дадоха заявка, че двубоят ще е изключително интересен, като предложиха на зрителите доста атрактивни разигравания за някои от точките.

За съжаление Димитров се пропука фатално в 9-ия гейм, когато Матадора поведе с 40:0 на сервиса на българина. Нашето момче успя да отрези 3 брейкбола и да изравни за 40:40, но след това допусна грешки в разиграванията си и изостана с един пробив в най-неподходящия момент - края на сета. След това испанецът бе почти безгрешен на свой сервис и записа първия сет на своята сметка.

Въпреки неуспеха си в първата част, Гришо започна уверено втората. Той отново застана на сервис и нямаше проблем в първия гейм. Надал обаче също продължи да държи високо ниво и така двубоят отново тръгна гейм за гейм, но Матадора успяваше да вземе своите подавания една идея по-лесно. В петото разигравана испанецът отново стигна до точка за пробив при 40:30 след страхотни разигравания и грешки на българина, но хасковлията се стегна и успя да вземе своя сервис, повеждайки с 3:2.

Следващото подаване на Димитров също беше доста оспорвано. Той направи и двойна грешка за 30:30, но след това се стегна и си взе точката за 4:3. От там нататък двубоят вървеше оспорвано, но никой от двамата нямаше проблем с подаванията си. Така мачът влезе в тайбрек, където Рафа показа пълно превъзходство. Григор допусна Матадора да направи минипробив още в началото и след това да поведе с 0:3. Българинът взе следващите си два сервиса за 2:3. Последваха силни минути за Димитров и той успя да върне минипробива и да изравни за 4:4. Успешната му серия не спря до тук и нашето момче не даде повече нито една точка на Надал, за да вземе тайбрека със 7:4 и да изравни сетовете за 1:1.

Третата част започна със сервис за световния №1, който нямаше проблеми и поведе с 1:0. Гришо отговори със същото за 1:1. В 4-ия гейм обаче хасковлията отново изпита трудност, след като поведе с 40:15. И когато всичко изглеждаше като поредния лесно спечелен сервис гейм, Рафа успя да изравни за 40:40. За щастие първата ни ракета се измъкна отлично и резултатът остана равен – 2:2. Последва нов драматичен гейм, в който испанецът поведе с 40:15, но Гришо не само изравни, а и стигна до брейк, който не успя да реализира и резултатът стана 2:3.

За съжаление българинът се пропука малко след това и след двойна грешка и неточности в разиграванията даде своя сервис гейм на съперника – 2:4. Матадора сервираше за успеха в мача при 5:3 и не допусна изненада, като даде на Димитров само 1 точка в последното си разиграване, затваряйки срещата с 6:3.

И двамата тенисисти имаха своите поддръжници по трибуните, но тези на Гришо много по-често скандираха името му в почивките и го аплодираха доста по-бурно при хубавите топки и интересните разигравания.

Надал продължава напред в турнира, като в спор за място на финала ще се изправи срещу Марин Чилич, Гришо пък ще се надява спечелените точки в Шанхай да му помогнат да се класира за финалния Мастърс в Лондон.

Янаки Милев се класира за втория кръг на турнир в Италия

Янаки Милев стартира с победа на сингъл на турнира на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара, съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис.

Тежка загуба за Виктория Томова

Първата ракета на България Виктория Томова отпадна още на старта на турнира в Осака

Григор остана в топ 10

Въпреки че не успя да защити точките си от Мастърс 1000 турнира в Шанхай

Джокович: 100-та титла не е на живот и смърт (ВИДЕО)

Сърбинът загуби финала в Шанхай срещу Яник Синер с 0:2 сета

Донски приключи на двойки в Португалия

Александър Донски приключи на полуфиналите участието си на двойки на турнира по тенис на твърда настилка в португалския град Синтра

Глушкова втора в Гърция

Денислава Глушкова завърши на второ място участието си на турнира по тенис на клей в Ираклион, Гърция с награден фонд от 15 000 долара