3. Жил Симон подложи на изпитание крехкото си коляно

Жил Симон подложи на изпитание крехкото си коляно

Французинът Жил Симон се класира за четвъртфиналите на тенис турнира „Тайланд Оупън” след победа с 6-2, 6-2 над американеца Кевин Ким.

Въпреки че реализира 11 аса и спечели мача си за малко повече от 61 минути поставеният под номер 10 играч призна, че започва да усеща ефекта от продължителния и изморителен сезон в АТР.

„Доволен съм от играта си. Мачът ми бе нужен за да разбера къде се намирам в момента. Имам сериозни притеснения за коляното си”, сподели 24-годишният Симон, който тази година дебютира в Тайланд.

„Знам че мога да се справя добре на тези бавни кортове, но докъде ще стигна единствено зависи от коляното ми. Изследванията след „Ю Ес Оупън” показаха по-добри резултати в сравнение с тези от „Ролан Гарос”. Чувствам се по-добре, но все още изпитвам болки”, заяви Симон.

Французинът продължава участието си в петък срещу победителя от мача между американеца Роби Джинепри и Евгени Корольов от Русия.