3. Жизела Дулко сломи надеждите на Мария Шарапова на Уимбълдън: 6-2, 3-6, 6-4

Жизела Дулко сломи надеждите на Мария Шарапова на Уимбълдън: 6-2, 3-6, 6-4

Мария Шарапова и Жизела Дулко радваха препълнения централен корт на „Ол’ Ингланд Клуб” в продължение на 2 часа, като в крайна сметка битката на красавиците спечели аржентинката.

Шарапова, която се завърна на корта преди около месец след продължително лечение на контузия в рамото, се прости с надеждата да повтори подвига си от 2004 г. Рускинята отстъпи в първия сет с 2-6, но 22-годишната тенисистка успя да вземе връх във втората част. Тогава тя изоставаше с 0:3, но успя да спечели седем поредни гейма, което й позволи не само да изравни резултата, но и да поведе във втората част.

Решителен за мача се оказа седмия гейм в третия сет, когато Дулко успя да спечели гейм срещу сервиса на Шарапова. Двете продължиха оспорвания си мач и при 5:4 в полза на Дулко Шарапова успя да спаси четири сетбола. Рускинята обаче не успя да стори същото и с петия, което й коства мача.

В третия кръг на Уимбълдън Дулко ще се изправи срещу друга рускиня Надежда Петрова. Поставената под 10-и номер в схемата успя да отстрани Шахар Пеер (6-3, 6-2).

Бързи факти:

И двете тенисистки постигнаха сравнително равенство в повечето си игрови показатели. Асовете бяха в полза на Шарапова 2-1.
Двойните грешки на рускинята наброяваха 27, срещу 23 за Дулко.
Спечелените точки при първи сервис сочат предимство за Дулко 36:34
Маша спечели 4 от 11-те си възможности за пробив, докато Дулко осъществи 5 от общо 12.