3. Жо-Вилфред Цонга се подигра с Жил Симон, чака Надал на четвърфиналите в Париж

Жо-Вилфред Цонга се подигра с Жил Симон, чака Надал на четвърфиналите в Париж

Жо-Вилфред Цонга се подигра със своя опонент Жил Симон в осминафиналите на Мастърс турнира в Париж – 6-2, 6-3.

Приличащият на Маугли афрофранцузин показа супер форма и не остави никакви шансове на своя сънародник.

Още в първия сервис гейм на Симон, Цонга започна да натиска съперника си и малко по-късно французинът постигна целта си, след което методично пречупи Симон, който надигра в тежък мач преди това бившия номер 4 в света Иван Любичич.

На четвъртфиналите Цонга ще срещне победителя от Томи Робредо и преминалия с много мъка втория кръг Рафа Надал.