3. Жоао Соуза елиминира третия в схемата Ещорил

Жоао Соуза елиминира третия в схемата Ещорил

Циципас преследва втори финал на червено

Представителят на домакините Жоао Соуза поднесе изненадата на турнира в Ещорил, като се класира за полуфиналите след победа над третия в схемата британец Кайл Едмънд с 6:3, 1:6, 6:0.

Първата ракета на Португалия излиза в спор за място на финала срещу гръка Стефанос Циципас, който в друга четвъртфинална среща надигра Роберто Карбайес Баена от Испания с 6:7(2), 6:2, 7:6(3) след близо тричасов маратон.

Гръцкият тийнейджър е амбициран да играе на втори пореден финал, след като миналата седмица загуби от Рафа Надал на турнира в Барселона.

Американецът Франсис Тиафоу се класира за полуфиналите след победа над Симоне Болели от Италия със 7:5, 6:2.

На полуфиналите Тиафоу ще срещне втория в схемата испанец Пабло Карено Буста, който се справи със съпротивата на Николас Хари от Чили с 6:2, 2:6, 6:1.

Денчева приключи в Италия

Росица Денчева отпадна във втория кръг на турнира по тенис на клей в Санта Маргерита ди Пула

Стаматова отпадна на турнир в Тунис

Юлия Стаматова отпадна от турнира по тенис на твърда настилка в Монастир

Добра новина за феновете на тениса у нас!

Силни турнири през 2025 година, благодарение на ново партньорство

Денислава Глушкова е на четвъртфинал в Гърция

Българката Денислава Глушкова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей в Ираклион

Федерер със силни думи за Надал

Роджър Федерер благодари на Рафаел Надал за страхотните мачове, които двамата изиграха

Роналдо за Надал: За мен беше чест да видя кариерата ти и да те нарека приятел