3. Зверев на финал в Монпелие след експресна победа

Зверев на финал в Монпелие след експресна победа

Германеццът надви Микаел Имер за по-малко от 60 минути

Александър Зверев се класира за първия си финал за годината, след като надви убедително Микаел Имер с 6-1, 6-3 за по-малко от час игра.

След като разби представителя на домакините Адриан Манарино, давайки му само един гейм в полуфиналите, днес олимпийският шампион, поставен под номер 1 в основната схема, отново спечели мача си за по-малко от 60 минути. Германецът направи пет пробива и загуби само веднъж подаването си от шведа, като загуби само седем точки на първи сервис и две на втори за целия мач.

В спор за титлата той ще играе с казахстанеца Александър Бублик, който също се наложи категорично над Филип Краинович с 6-4, 6-2.

Бублик и Зверев имат един мач помежду си, който бе спечелен от казахстанеца. Той триумфира на турнира в Ротердам в зала след успех със 7-5, 6-3. Зверев гони втора титла в надпреварата след тази през 2017, когато надигра във финала представителя на домакините Ришар Гаске.