Зверев се класира за финала на "Ролан Гарос"(ВИДЕО)

Александър Зверев ще играе срещу Карлос Алкарас във финала на Ролан Гарос. Германецът успя да вземе реванш в полуфинала срещу Каспер Рууд и да го победи с 2:6, 6:2, 6:4, 6:2. Норвежкият тенисист обаче имаше сериозен дискомфорт със стомаха след края на първия сет, който се отрази изключително негативно на неговата игра.

27-годишният Зверев за първи път в своята кариера се класира на финала на Ролан Гарос, като до този момент в своята кариера имаше четири полуфинала на турнира.

Вторият сет започна с коренно променено лице на Рууд, който допусна пробив – 0:1. Зверев направи втори пробив, за да поведе с 4:1, а това бе напълно достатъчно, за да изравни резултата в сетовете след 6:2.

В третия сет един пробив бе напълно достатъчен за Зверев, който спечели с 6:4.

Четвъртият сет започна с нов пробив на Зверев, който след това направи още един за 5:2, а на свой сервис затвори мача с 6:2.

Така на финала Александър Зверев ще се изправи срещу Карлос Алкарас.

България разгроми Босна и Херцеговина с 3:0 на Европейската отборна купа