3. Зверев започна защитата на титлата си с победа

Зверев започна защитата на титлата си с победа

Следващият съперник на Саша е Ян-Ленард Щруф

Миналогодишният шампион от турнира в Мюнхен Александър Зверев започна успешно защитата на титлата си, побеждавайки с 6:7(12), 6:4, 6:2 Яник Хафман. Следващият съперник на Саша е Ян-Ленард Щруф.

Световният №3 изпусна три брейкбола в третия гейм и още един в седмия. В крайна сметка до пробив в първия сет не се стигна, а в тайбрека Зверев отстъпи с 6:7(12).

До 3:3 във втората част двамата си размениха по пробив. Следващите възможности пред Зверев се откриха в заключителната част, след като шампионът поведе 0-40 и реализира втория сетбол – 6:4.

В решителния сет Зверев наложи тотално превъзходство, като светкавично поведе 4:0, губейки само две точки. При 5:1 сервираше за победата и не успя да се справи, но после затвори двубоя от посрещане – 6:2.

Денчева приключи в Италия

Росица Денчева отпадна във втория кръг на турнира по тенис на клей в Санта Маргерита ди Пула

Стаматова отпадна на турнир в Тунис

Юлия Стаматова отпадна от турнира по тенис на твърда настилка в Монастир

Добра новина за феновете на тениса у нас!

Силни турнири през 2025 година, благодарение на ново партньорство

Денислава Глушкова е на четвъртфинал в Гърция

Българката Денислава Глушкова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей в Ираклион

Федерер със силни думи за Надал

Роджър Федерер благодари на Рафаел Надал за страхотните мачове, които двамата изиграха

Роналдо за Надал: За мен беше чест да видя кариерата ти и да те нарека приятел