2. Трета лига
  3. Еуфория в Гоце Делчев, Пирин надви Рилецо

Еуфория в Гоце Делчев, Пирин надви Рилецо

Новакът в Elitbet Югозападна Трета лига бе подкрепян от над 1000 зрители

Истинска еуфория обзе Гоце Делчев след поредния мач на местния Пирин в Elitbet Югозападна Трета лига, предаде кореспондент на NOVSPORT. "Зелените" играха много силно и победиха с 2:1 солидния тим на Рилски спортист, като само могат да съжаляват, че изпуснаха още голове.

Пред над 1000 зрители Пирин наложи превъзходство от самото начало на двубя и заслужено откри резултата в 19-та минута. Тогава завърналият се след дълги години в родния си клуб Павел Головодов прати топката в мрежата на Рилецо след мощен шут. Трибуните на Градския стадион в Гоце Делчев изригнаха още веднъж 9 минути по-късно. Тогава Илко Карапетров бе точен за 2:0.

Пирин продължи да доминира до края на първото полувреме, а и след почивката, но така и не вкара повече голове. За сметка на това опитният тим на Рилски спортист успя да се "върне в мача" чрез голмайстора си Григор Долапчиев, който направи 2:1 в 70-та минута. За нещо повече, обаче силите на тима от Самоков не стигнаха.

"Много съм доволен от всички мои футболисти. Радвам се, че след поредицата от загуби, някои от тях абсолютно незаслужени, те се "вдигнаха" и показаха своите качества. Рилски спортист е един от най-добрите отбори в групата и затова победата ни е още по-ценна. Радвам се и, че феновете продължават да се завръщат и да подкрепят отбора от трибуните. Защото Пирин не е на мен, на кмета или на някой бизнесмен, а на град Гоце Делчев и затова хората трябва да ни помагат в мачовете", заяви президентът на Пирин (ГД) Андон Смилянов, който през миналия сезон успя да върне "зелените" в Elitbet Трета лига след изпадането пез 2023 година.

Нов провал на Свиленград, падна от Димитровград на "Колодрума"

Спартак Пловдив надви с 4:2 Ботев III

Пловдивското дерби в Югоизточната Трета лига получи излъчи категоричен победител