2. - ЦСКА
  3. Дублиращият отбор на ЦСКА загуби от Литекс и сдаде титлата на вечния съперник Левски

Дублиращият отбор на ЦСКА загуби с 3:4 като домакин на Литекс и по този начин направи предсрочно тима на Левски шампион, предаде репортер на Novsport.com. Кръг преди края на първенството в Дублиращата група „сините” имат аванс от 4 точки на върха пред „армейците”. Срещата на базата на в Панчарево бе изгледана от изпълнителния директор на „червените” Венцислав Живков, както и от президента на Локомотив (Мездра) Георги Бачев и треньорът в школата на Левски - Любомир Симов. Бившият капитан на ЦСКА Валентин Илиев пък тренираше на другото помощно игрище.

Срещата бе изключително равностойна, а горещото време затрудни и двата отбора. Все пак тимът на „оранжевите” се приспособи по-добре към условията и успя да открие резултата чрез Георги Тодоров. ЦСКА се вдигна на щурм и успя да обърне резултата с попадения на Владислав Златинов и Димитър Димитров. В края на полувремето Златинов получи неприятна контузия и бе принудително заменен.

В началото на второто полувреме Димитър Димитров на два пъти изпусна да увеличи преднината на „червените”, а неговите удари минаха покрай вратата на Александров. Малко по-късно Георги Тодоров успя да изравни резултата, но влезлият като резерва Тихомир Ченешков отново изведе ЦСКА напред – 3:2.

В края на мача първо Велинов фаулира в наказателното поле Страхил Попов и реферът Вихрен Манев веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Венци Бенгюзов, който хладнокръвно изравни резултата. Само минута по-късно Тодоров се възползва от нова грешка в отбраната на „армейците” и оформи своя хеттрик в мача, както и крайното 3:4.

ЦСКА: Венцислав Велинов, Иван Вълчев, Павел Ковачев, Теодор Кирчев, Лазар Ценков, Джихад Кямил, Евгени Йорданов, Петър Станев, Димитър Коларов, Владислав Златинов, Димитър Димитров (Владимир Бахъров, Мартин Василев, Тихомир Ченешков, Ивайло Зафиров)

Литекс: Евгени Александров, Цветомир Панов, Емил Грозев, Милко Маринов, Александър Цветков, Максим Стайков, Страхил Попов, Георги Тодоров, Валентин Валентинов, Венцислав Бенгюзов, Александър Кирилов (Антонио Адрианов, Костадин Георгиев, Радослав Колев, Кристиян Йовков)