2. - ЦСКА
  3. Левски отново прегази ЦСКА и ще играе финал в първенството на старшата възраст

Левски отново прегази ЦСКА и ще играе финал в първенството на старшата възраст

Отборът на Левски победи ЦСКА и в реванша на полуфиналите за първенството на България за юноши старша възраст с 2:0, предаде репортер на Novsport.com. Срещата се игра на помощното игрище с изкуствена трева до стадион „Георги Аспарухов” пред около 300 зрители. След едно изключително слабо първо полувреме, в което и двата отбора не отправиха нито един удар по посока на двете врати, през втората част „сините” излязоха значително по-мотивирани, вдигнаха оборотите, притиснаха своя съперник и заслужено се поздравиха с успеха.

В 67-ата минута страхотен пробив отдясно на Павел Петков продължи с центриране в наказателното поле, където Иван Зайков в типичния си стил се извиси над всички и с мощен удар с глава простреля вратаря на ЦСКА за 1:0. Минута по-късно отново Петков развинти отдясно червената защита, нахлу в наказателното поле, където бе съборен от защитник на ЦСКА и арбитърът справедливо отсъди дузпа. Потърпевшият Петков бе безпогрешен от бялата точка и не остави никакви шансове на армейския вратар за 2:0. До края на мача Левски имаше тотално превъзходство, като удар на Зайков срещна и напречната греда.

Младите играчи на ЦСКА с нищо не доказаха, че са достойни да носят червената фланелка. Без никаква идея, без никакъв замисъл, без никаква стръв и желание за победа играха „червените” юноши. Показателно за това е, че първият удар към вратата на Левски дойде едва в 83-ата минута и бе дело на Ченешков. Изстрелът обаче бе твърде неточен и премина на повече от 3 метра от десния стълб на синята врата. Единственият точен удар пък отправи Алексиев в 85-ата минута, но той бе твърде анемичен и бе спасен без проблем от стража на Левски.

Така след класическата победа с 3:0 в първия мач и общ резултат от 5:0, отборът на Левски ще играе на финал, който ще се проведе понеделник, 29 юни, Петковден на националния стадион „Васил Левски”. Там младите левскари ще срещнат тима на Славия, който отстрани Берое в другия полуфинал.

Левски: Начев, Атанасов, Иванов, Митев, Ангелов, Колев (к), Петков, Панайотов, Зайков, Балджийски, Шмедин Резерви: Царев, Венев, Арсов, Малковски, Димитров, Табаков, Миленов

ЦСКА: Б. Стойчев, Дечев (к), Н. Стойчев, Кирчев, Ценков, Филипов, Михайлов, Коларов, Аесс, Костадинов, Димитров