2. - ЦСКА
  3. Мболи титуляр при загуба на Алжир

Мболи титуляр при загуба на Алжир

Вратарят на родния ЦСКА Райс Мболи претърпя поредно разочарование с националния тим на Алжир, след като неговият отбор загуби с 0:2 квалификацията за Купата на африканските нации срещу Централна Африканска Република. В първия си двубой от групата „пустинните лисици” направиха 1:1 с аутсайдера Танзания.

Иначе Мболи започна като титуляр за Алжир и се представи на много високо ниво през първите 45 минути. През втората част Райс също стоеше добре на терена до 83-ата минута, когато получи нелеп гол от около 20 метра. В заключителните секунди на мача Централна Африканска Република стигна до нов гол, с което се оформи и крайното 2:0.

В другия мач от групата Мароко победи Танзания с минималното 1:0 и оглави временното класиране. Дербито между Алжир и Мароко е през март другата година.