2. - ЦСКА
  3. Славия излъга ЦСКА при дубъла и е без грешка

Славия излъга ЦСКА при дубъла и е без грешка

Петър Витанов наи-добър за армейците, Стефан Велков се контузи

лавия победи ЦСКА с 1:0 като гост в 3-ия кръг от Младежката група до 21 г. Двубоят се игра 8 комплекс "Царско село" и въпреки по-добрата игра на армейците в крайна сметка те записаха поражение. Белите пък фиксираха трета поредна победа при дублиращите отбори.

Червените бяха по-активният отбор през първото полувреме. Те атакуваха с повече острота и владееха топката през по-голямата част от времето. Славия от своя страна разчиташе на контраатаки. В първите 25 минути от срещата ЦСКА срещаше трудности при преодоляването на компактната и сгъстена отбрана на гостите. Разликата обаче идваше от един футболист - Петър Витанов. 19-годишният талант на червените за пореден път показа високата си класа и със своите отигравания често матираше защитата на гостите.

При един от извеждащите пасове на Витанов в 29-ата минута играч на ЦСКА остана сам срещу вратаря и го преодоля с хубав диагонален удар. Страничният съдия обаче вдигна флага си за засада и попадението бе отменено. Другите по-активни футболисти на армейците бяха Радой Божилов и Васил Попов.

На почивката принудително бе заменен защитникът на Слабия Стефан ВелкоВ. През второто полувреме гостите, водени от Владимир Иванов-фугата, изнесоха играта в по-предни позиции и опитаха да установят натиск. Това даде резултат в 60-ата минута, когато белите разиграха добре, а защитата на ЦСКА заспа. Резервата Здравко Милев овладя топката с гръб към вратата, обърна се и с хубав удар покрай бранител отбеляза единствения гол в мача.

Армейците не успяха да отговорят и до края на срещата не създадоха нови опасни положения. Славия пък удържа без особени усилия своя аванс.

От ЦСКА съобщиха колко ще отсъства Густаво Бусато

„Червените“ разкриха състоянието на контузените си футболисти

Още един кран на „Българска армия“ (ВИДЕО)

Втората фаза от реконструкцията на стадиона на ЦСКА продължава с пълна сила

Двама не тренират с ЦСКА

Преди предстоящия шампионатен двубой срещу Ботев (Враца)

Емил Спасов: Очаквах повече от Левски – ЦСКА

„Далеч сме от състоянието и възможностите на Лудогорец“, коментира „синята“ легенда

Разкритие: Нови рокади по високите етажи в ЦСКА

Радослав Златков готви директорски промени до дни

Аспарух Никодимов: ЦСКА играе изключително еднообразно

„Според мен, еднакво ги е страх всичките…“

Баялцалиев: Категорично имаше дузпа за ЦСКА

Странно е, че ВАР не се намеси, чуди се бившият член на Съдийската комисия към БФС

Седем задържани около дербито Левски - ЦСКА

Без ракети по време на мач №1 у нас, 27 000 бяха по трибуните

Сектор "Г": След всеки понесен удар удряме два пъти

Както е известно, "червените" преклониха глава от "сини" с попадение на Кристиан Макун в края на срещата