2. - ЦСКА
  3. Славия отстрани ЦСКА при родените 2000 година, Левски разби Ботев

Славия отстрани ЦСКА при родените 2000 година, Левски разби Ботев

Славия елиминира ЦСКА с 3:1 в среща от осминафиналите на турнира за Купата на БФС при децата (родени 2000 г)

Славия елиминира ЦСКА с 3:1 в среща от осминафиналите на турнира за Купата на БФС при децата (родени 2000 г). Белите, водени от треньора си Цветослав Алтънов, показаха завидно майсторство и още до почивката водеха с 2:0. Гол и пас записа крилото им Пиер Пиеров, привлечен миналата година от Монтана.

Частната школа Ботев 2002 (Пловдив) отстрани Берое с 2:1, след като вкара първия гол в 5-ата минута, а три преди края се стигна и до победното попадение. Ботев (Пловдив) по същото време беше сразен с 0:4 на стадион Георги Аспарухов като четирите гола бяха най-малкото, с което се отърваха пловдивчани.

Инцидент беляза срещата в Перник, където вратарят на Локомотив (Горна Оряховица) удари свой съотборник с юмрук в главата заради грешка при втория гол на Миньор. Съдията веднага показа червен картон на стража на гостите и те продължиха с 10 човека през второто полувреме, но резултатът от първата част 2:1 се запази. След нулево равенство преди почивката, Черно море се наложи с 3:1 над Черноморец като гост. Бургазлии имаха основателни претенции за дузпа при резултат 1:3 осем минути преди края, но съдията реши да не си усложнява мача.

Резултати от турнира за Купата на БФС за деца и юноши, осминафинали: Деца, родени 2000 година:

Славия - ЦСКА 3:1
Миньор (Перник) - Локомотив (Горна Оряховица)а 2:1
Левски (София) - Ботев (Пловдив)а 4:0
Черноморец (Бургас) - Черно море (Варна)а 1:3
Ботев 2002 (Пловдив) - Берое (Стара Загора) 2:1
Лудогорец (Разград) - Монтана 8:0