2. - ЦСКА
  3. Стойчо Младенов се завърна с победа след рецитал на Мораес (+видео и галерия)

Стойчо Младенов се завърна с победа след рецитал на Мораес (+видео и галерия)

Любимецът на протестиращия сектор "Г" стартира третия си престой на стадион „Българска армия” с победа 3:1 над Калиакра.

Стойчо Младенов стартира третия си престой на стадион „Българска армия” с победа 3:1 над Калиакра. „Червените” поведоха с 2:0 в началото на всяко едно от полувремената с голове на Грънчов и Мораес, но юношата на Левски Джунейт Яшар върна едно попадение 11 минути преди края и направи мача интересен. Мораес, който бе над всички днес, обаче успокои протестиращите фенове на домакините с втория си гол в мача в добавеното време за крайното 3:1.

Гостите имаха неоснователни претенции за дузпа точно преди последния гол, след като Герасим Заков се свлече артистично в наказателното поле, просейки си дузпа. Иначе бяха отправили 2 точни удара за цял мач. ЦСКА пък спря да играе след втория си гол и можеше да сгафи в края, но останалият на „Армията” след трансферния пазар бразилец Мораес не позволи изненадата да се случи. Присо, който пък бе един от най-дейните за тима на Стойчо Младенов, веднъж остана сам срещу вратаря, но неоснователно му бе вдигната засада.

Станислав Костов направи фрапиращ пропуск през първата част, докато на другата врата Детелин Димитров не успя да отбележи при 0:1.

Успехът изкачи ЦСКА на второто място в класирането, измествайки Черноморец.

На полувремето на мача пък сектор „Г” се поизпразни в знак на протест срещу ръководството на клуба.

ЦСКА започна вихрено мача и още в 10-ата минута стигна до гола. Младият защитник Ангел Грънчов засече на първата греда центриране на Галчев от корнер и с глава порази вратата на Калиакра от непосредствена близост. Това бе дебютно попадение за юношата на „червените” в официален мач и то в първата му изява като титуляр на „Армията”.

В 13-ата минута хубав фалцов удар на Галчев пред пеналта в горния десен ъгъл едва бе спасен от вратаря Григоров.

След 20-ата минута Калиакра опита да стори нещо в предни позиции. Маджиров беше особено активен по десния фланг. Той отправи един удар, който обаче не затрудни Мболи. При едно центриране на Иван Цачев Мболи трябваше да излиза и за малко не допусна изравнително попадение, но в завършващата фаза гостите куцаха, в случая Детелин Димитров не успя да завърши успешно единствената читава акция на гостите преди почивката.

От 33-ата минута ЦСКА отново си върна инициативата. Костов направи голям пропуск, след като не успя качествено да завърши атака по фланга с дейното участие на Присо. Засечката на младока от Благоевград се отклони в страничната греда, но после топката излезе в аут.

Точно преди почивката Карачанаков засече с плонж центриране на Присо отдясно, но стреля право в ръцете на вратаря.

Второто полувреме започна с втори гол за ЦСКА. Мораеш продължи много технично удар на Галчев, след като прехвърли вратаря Григоров, който при излизането си контузи бразилеца, който обаче стисна зъби и довърши мача.

Попадението се отрази на темпото, което се намали осезаемо. Реферите свириха несъществуваща засада на Присо, който иначе излизаше сам срещу вратаря.

Калиакра върна един гол в 79-ата минута и направи оставащите минути интересни. Юношата на Левски Джунейт Яшар, който влезе като резерва, отбеляза на добавка след лошо избиване на Мболи.

Морас пропусна в 89-ата минута преди вече в добавеното време да сложи точка на спора с индивидуална акция. Бразилецът отбеляза втория си гол в мача, развинтвайки вратар и защита на гостите, които преди това претендираха за дузпа за падане на Заков в наказателното поле.

В класирането ЦСКА събра 39 точки и изпревари Черноморец, който е с три по-малко след вчерашната загуба от Локо (Пд) с 0:2. Калиакра остава 15-и със 7 точки.