2. - ЦСКА
  3. ЦСКА трепери срещу Сливен след едно полувреме

ЦСКА трепери срещу Сливен след едно полувреме

„Воеводите” водят с 1:0, реферът подмина дузпа за домакините

Сливен води в резултата срещу ЦСКА с 1:0 след първите 45 минути на срещата от петия кръг на „А” група. Невероятен изстрел на Деян Христов извън наказателното поле прониза вратата на Здравко Чавдаров в 17-ата минута.

Сливен безспорно бе по-добрият тим през първата част на срещата. „Воеводите” започнаха да създават неприятности за отбраната на „червените” още в първите минути на срещата. Димо Бакалов бе един от най-активните на терена и именно благодарение на неговите действия домакините успяха да поведат в резултата.

Първата опасна акция на Сливен дойде в петата минута Владислав Ямуков  не успя да се възползва от добра атака на Деян Христов. В 12-ата Димо Бакалов успя да центрира точно в наказателното поле на ЦСКА, където Христов отправи опасен удар. Той обаче не затрудни бившия страж на Сливен Здравко Чавдаров.

Секунди по-късно свиреп изстрел на Петър Стоянов попадна в напречната греда на вратата на Чавдаров, а преди това вратарят извади още един опасен удар на Христов.

В 16-ата минута Сливен успя да поведе в резултата. Димо Бакалов надигра Румен Трифонов и Акуаро по дясното крило. Той продължи атаката наляво към Ямуков, който бързо подаде към Деян Христов. Без подготовка нападателят стреля с левия крак неспасяемо в далечния десен ъгъл на Здравко Чавдаров.

Две минути по-късно ЦСКА отвърна на удара с отлична атака на Александър Тонев, който проби на скорост в пеналта, но не демонстрира най-добрия си завършващ удар.

В заключителната фаза на полувремето Сливен имаше пълното основание да иска дузпа, след като Акуаро игра с ръка в наказателното си поле и с това спря заплашително подаване към Ямуков. Последва неразбирателство между двамата футболисти, при което играчът на домакините се свлече в наказателното поле, но това не доведе до промяна на статуквото на срещата.

Снимка: regionsliven.org