2. - ЦСКА
  3. Юношите на Пирин и ЦСКА въртят 1:1 в Рилци

Юношите на Пирин и ЦСКА въртят 1:1 в Рилци

Юношите старша възраст на Пирин и ЦСКА не се победиха и завършиха при резултат 1:1 на клубната база на „орлетата” в Рилци, предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград. И двата отбора си разделиха по едно полувреме, а домакините от Благоевград завършиха срещата с човек по-малко и пропуснаха дузпа.

Юношите на Пирин и ЦСКА  въртят 1:1 в Рилци

Юношите старша възраст на Пирин и ЦСКА не се победиха и завършиха при резултат 1:1 на клубната база на „орлетата” в Рилци, предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград. И двата отбора си разделиха по едно полувреме, а домакините от Благоевград  завършиха срещата с човек по-малко и пропуснаха дузпа.

Резултатът откри Илиян Христов в 22-ата минута след като надбяга отбраната на гостите и провря топката между краката на стража  Христо Давидов за -1:0. Десет минути по-късно при идентична ситуация само, от дясно Христо пропусна да се разпише за втори път в мач.

При този резултат завърши и първото полувреме. След почивката гостите тръгнаха да обръщат и атаките пред вратата на Станислав Карадалиев се редуваха една след друга.Първо в 49-ата минута Георги Амзин с глава от удобна позиция неуцели рамката на вратата, а  малко по-късно и вратарят на домакините Станислав Карадалиев трябваше да се намесва решително и да отрази  удара на Владимир Бахъров.

Все пак ЦСКА стигна до изравнителното попадение в 60-ата минута, когато Амзин с глава не остави никакви шансове на стража на „орлетата” за- 1:1.Две минути след изравнителното попадение Пирин остана с човек по-малко на терена. Директен червен картон за обидни реплики към съдията Адриан Петров получи Слави Кирилов.В 67-ата минута удар на Амзин от състава на ЦСКА уцели напречната греда. В 72-ата минута Юсниев бе съборен в наказателното поле на гостите, а Пирин получи право да изпълнява дузпа.Давидов обаче спаси удара на Антон Карачанаков от бялата точка.

До края на мача отборът на  ЦСКА на два пъти бе близо до нов гол, но първо Бахъров с глава не успя да преодолее Карадалиев, а в самия край на мача капитанът Милен Кикарен отблизо стреля над вратата.