2. - ЦСКА
  3. Зоря вкара шест в Укарйна преди мача с ЦСКА (ВИДЕО)

Зоря вкара шест в Укарйна преди мача с ЦСКА (ВИДЕО)

Тимът от Луганск се намира на трето място в класирането

Зоря Луганск разби с 6:1 Металист Харков като гост в среща от 13-ия кръг в шампионата на Украйна. Алахяр Саядманеш и Олександър Гладки се разписаха по два пъти във вратата на домакините. Това се случи четири дни преди мача на Зоря с ЦСКА от груповата фаза на турнира Лигата на конференциите.

Андрий Ременюк беше дал аванс за отбора от Харков още в шестата минута, но след това Саядманеш (9) и Гладки (38) обърнаха резултата още до почивката.

Двамата голмайстори на Зоря Луганск бяха точни и през второто полувреме на двубоя, покачвайки резултата на 4:1.

Реймънд Овусу направи 5:1 в 77-ата минута, докато Ахмед Алибеков оформи крайното 6:1 в допълнителното време на срещата.

Зоря се намира на трето място в класирането с актив от 26 точки. Лидерът Динамо Киев е с 35 точки.

ЦСКА гостува на Зоря в четвъртък, след като загуби с 0:1 у дома миналата седмица.
Томаш: Проблемът беше на терена! Върнахме се в първи клас!