2. Водни спортове
  3. Добро представяне за гребците ни в първия ден на регатата в Мюнхен

Добро представяне за гребците ни в първия ден на регатата в Мюнхен

При изключително силна конкуренция стартираха гребците ни в първия ден на международната регата за юноши и девойки в Мюнхен, Германия. Най-много представители имахме в дисциплината скиф.

Най-добро време от тримата ни представители постигна Тери Георгиев. Той завърши втори в серията си с време 8:04,37 мин. Първи финала пресече чехът Якоб Подразил - 7:55,73. Веселин Русинов също остана на второ място в серията си - 8:05,76 мин. Първи финишира германецът Патрик Линеуебер - 7:50,00. В трета серия Иван Антов постигна второ време - 8:10,84 мин. По-бърз от него бе полякът Конрад Рачински с време 8:04,74 мин. Най-добро време от всички среии даде германецът Феликс Бач - 7:46,85 мин. 34 състезатели стартираха в дисциплината скиф.

При девойките Биляна Стоянова пресече трета финала в серията си, в дисциплината скиф - 9:31,84 мин. Най-бърза в сериите бе холандката Аник Таселар - 8:54,72 мин.

Двойката ни без Теодора Гешева и Петя Маврова спечелиха серията си с време 8:39,72 мин. Най-бърза бе лодката на Германия - 8:19,45 мин.

Последен от българите днес стартира Христо Данев при юношите младша възраст в дисциплината скиф.

Утре са вторите гонки в международната регата. Отборът ни в Германия е воден от олимпийската шампионка и спортно-технически директор на БФГ Румяна Нейкова
3 наши лодки се класираха за полуфиналите в Брест

Три български лодки преодоляха репешажите на световното първенство по гребане за младежи и девойки в Брест, Беларус и се класираха за полуфиналите

Двойките ни лека и без рулеви ще гребат на репешажи на СП в Брест

Двойката ни скул лека категория Любомир Господинов и Васил Витанов ще участват на репешажите на световното първенство за младежи и девойки до 23 г. в Брест, Беларус.

Бончева и Русинова ще гребат на финала в Брест

Силно представяне в първия ден на световното първенство по гребане за младежи и девойки до 23 г. в Брест, Беларус направиха Кристина Бончева и Луиза-Мария Русинова

Томас Лурц взе шеста поредна световна титла

Томас Лурц стана за шести пореден път световен шампион по плуване в открити води в дисциплината на 5 километра.

Петър Стойчев 9-и в Канада

Деветкратният носител на Световната купа по плувен маратон Петър Стойчев завърши 9-ти в олимпийската дисциплина на 10 километра

Мартина Грималди спечели световното злато на 10 км в открити води

Тази вечер е стартът на 10 км при мъжете с участието на най-добрия ни плувец Петър Стойчев.