3. Последни гонки на регата "Трети март"

Последни гонки на регата "Трети март"

Слаб, на моменти почти липсващ вятър и непрестанен дъжд поставиха на изпитание уменията и издръжливостта на участниците във ветроходната регата "3 март".

Слаб, на моменти почти липсващ вятър и непрестанен дъжд поставиха на изпитание уменията и издръжливостта на участниците във ветроходната регата "3 март", съобщиха организаторите на проявата.

Едва 1/3 от екипажите успяха да преминат дистанцията "триъгълник" и да финишират в рамките на контролното време от два часа. Победител в гонката стана младежкият екипаж на Варненската морска гимназия "Св. Николай Чудотворец" с шкипер Ивилин Илчев. Втори финишира екипажът на Морски клуб Търговище с шкипер Галин Димитров. Постоянството и великолепно изпълнените маневри на ветроходците от Търговище ги изведе на лидерската позиция във временното класиране.

Развръзката в спора за първото място предстои. Преди последния старт на 3 март, първите трима в подреждането са събрани в рамките на само три точки - МК Търговище 5, ВМГ и ЯСК Несебър-Приятели на морето - по 8. По програма старта на последната гонка на 54-ата Национална ветроходна регата "3 март" ще бъде даден в 10.00 ч. в деня на Националния празник. При очертаващото се провеждане само на четири гонки, почти сигурно ще отпадне "изхвърлянето" на най-слабия резултат и големи размествания в крайното класиране няма да има.

Закриването и награждаването на регата "3 март" ще се състоят в 13.00 ч. на базата на СК "Черно море-Бриз" във Варна.

Временно класиране след ІІІ гонка регата "3 март"

1. Морски клуб Търговище (Галин Димитров) 5 т.
2. ЯСК „Несебър - Приятели на морето” (Явор Колев) 8 т.

3 наши лодки се класираха за полуфиналите в Брест

Три български лодки преодоляха репешажите на световното първенство по гребане за младежи и девойки в Брест, Беларус и се класираха за полуфиналите

Двойките ни лека и без рулеви ще гребат на репешажи на СП в Брест

Двойката ни скул лека категория Любомир Господинов и Васил Витанов ще участват на репешажите на световното първенство за младежи и девойки до 23 г. в Брест, Беларус.

Бончева и Русинова ще гребат на финала в Брест

Силно представяне в първия ден на световното първенство по гребане за младежи и девойки до 23 г. в Брест, Беларус направиха Кристина Бончева и Луиза-Мария Русинова

Томас Лурц взе шеста поредна световна титла

Томас Лурц стана за шести пореден път световен шампион по плуване в открити води в дисциплината на 5 километра.

Петър Стойчев 9-и в Канада

Деветкратният носител на Световната купа по плувен маратон Петър Стойчев завърши 9-ти в олимпийската дисциплина на 10 километра

Мартина Грималди спечели световното злато на 10 км в открити води

Тази вечер е стартът на 10 км при мъжете с участието на най-добрия ни плувец Петър Стойчев.