2. Волейбол
  3. Арда записа първа победа за годината след 3:1 срещу Славия

Арда записа първа победа за годината след 3:1 срещу Славия

Арда (Кърджали) най-сетне прекъсна черната си серия от загуби и спечели у дома срещу Славия (София) с 3:1 (25:21, 26:24, 23:25, 25:15) в мач от мъжката Суперлига, игран в зала Арпезос пред близо 1000 зрители.

В първия гейм домакините водеха почти през цялото време, макар и без да могат да се откъснат с категорична преднина. При резултат 22:20 Валентин Димов с три отлични последователни атаки затвори гейма за 25:21.

Във втория гейм момчетата от Славия се организираха, заиграха значително по-добре и дори поведоха с 9:12, като с много добри изяви се отличиха Иван Крачев и Кирил Петров. Домакините обаче доведоха резултата до 18:18. Отличната игра на Кирил Петров отново изведе гостите до 20:21. След две страхотни разигравания Валентин Димов, който се отличи с 15 точки в мача, изведе домакините до 22:21. Мощна атака на капитана на Славия Иван Димитров и много добър сервис на Борислав Георгиев нажежиха атмосферата в зала Арпезос: 24:24. Домакините все пак надделяха, а Димов затвори гейма при 26:24.

С три силни атаки на Кирил Хаджиев от Арда започна третият гейм - 3:0 за домакините. Борислав Георгиев от Славия обаче, заедно с Кирил Петров оставиха на домакините само точка предимство - 4:3. Резултатът тръгна точка за точка до втората техническа пауза, когато домакините излязоха напред - 16:15. С много атрактивни атаки през центъра Любомир Йотов от Славия изведе гостите до 19:22. С по-добра игра, водени от капитана си Иван Димитров, който направи и последната точка, Славия затвори гейма с 23:25.

Домакините започнаха устремно четвъртия гейм и на първата техническа пауза водеха с 5 точки, а на втората - с 9. До края гостите не успяха да намерят вярната си игра, а домакините не пропуснаха да затворят гейма със силни атаки. При резултат 23:13 в игра влезе младата надежда на кърджалийци, 16-годишният разпределител Георги Топалов, и макар да не успя да разгърне потенциала си, показа, че кърджалийският волейбол има бъдеще.

Така Арда твърдо остава на петото място в класирането на Суперлигата.
ОБЗОР: Марица победи Левски в НВЛ

Волейболният шампион и хегемон у нас при жените с летящ старт на сезона

Николай Желязков: За момента сме подготвени добре

Вижте какво още заяви наставникът на волейболния Левски след победата срещу ЦСКА

Александър Попов: Хубавото е, че това се случи в самото начало на сезона