2. Волейбол
  3. България ще спори с Белгия за титлата на ЕвроВолей 2024

България ще спори с Белгия за титлата на ЕвроВолей 2024

Срещата е днес в румънския град Алба Блаж

Националният отбор на България за жени до 18 години излиза днес срещу Белгия във финала на Европейското първенство. Срещата е от 19:00 часа в румънския град Алба Блаж.

Селекцията на Тони Зетова завърши на второ място в своята група с 6 победи и 1 загуба. На полуфиналите младите "лъвици" надвиха Италия с 3:2 гейма в изключително драматичен мач.

Белгийките също завършиха на второ място в своята група само с едно поражение. На полуфиналите те елиминираха Полша с 3:1 гейма.

Това ще бъде трети мач между България и Белгия в тази възрастова група. Първата среща от 2015 г. завършва с победа за белгийките, но две години по-късно "лъвиците" печелят.