2. Волейбол
  3. Драматична загуба на ЦСКА от Фенербахче в Истанбул

Драматична загуба на ЦСКА от Фенербахче в Истанбул

Нашите изпускат четири мачбола преди да се предадат. Над 100 души агитка подкрепя отбора.

ЦСКА загуби драматично и петия си мач в Шампионската лига по волейбол. Този път нашият шампион отстъпи на Фенербахче в Истанбул във втори мач между двата тима от група „А” на лигата с 3:2 гейма (27:25, 25:17, 20:25, 19:25, 18:16), след като изпусна четири мачбола.

Освен всичко нашите имаха и бурна подкрепа от над 100 човека агитка, дошла да подкрепя отбора на Босфора.

С този успех турците излязоха на втора позиция в групата и имат всички шансове да продължат напред евротурнирите, докато за ЦСКА остава надеждата да успее да победи Ираклис в София и да се оттегли от турнира поне с една победа от шестте мача, които изигра.

„Червените” загубиха злощастно първия гейм с 25:27 точки. Момчетата на Сашо Попов започнаха добре мача и в края на гейма водеха с 23:21. При този резултат наставникът на турците Георг Деметер поиска техническo прекъсване и това, катo че ли спря устрема на нашия шампион. Така се стигна до загуба на гейма с 25:27.

Във втория гейм ЦСКА не приличаше на себе си и в един момент от гейма дори губеше с 4:11 точки. Треньорът Александър Попов реагира със смени и в игра се появи вторият разпределител на тима Николай Найденов на мястото на титуляра Иван Зарев.

Освен Зарев, мястото си на полето отстъпи и испанската звезда в червените редици Рафаел Паскуал, като негова смяна влезе нароченият за трансфер Георги Вълов, който бе привлечен в ЦСКА именно за мачовете от Шампионската лига. Все пак промяната не доведе единствено до един по-достоен завършек на гейма – 17:25.

През третата част волейболистите на Сашо Попов показаха много по-добра игра и се посъбудиха. Първата техническа пауза завърши при резултат 8:7 за българския тим, а втората – при 16:13. Турците успяха да намалят и изравнят резултата, но рожденикът Бойко Бонев и неуловимият Филип Мейо бяха отлични в атака се стигна до 21:18, след което „червените” финализираха гейма при 25:20.

Четвъртата част бе огледална на третата - 8:7 след първата техническа пауза и 16:13 преди второто прекъсване. ЦСКА изненадващо поведе с 20:17. Този път нашият шампион успя да издържи на напрежението и не позволи скъсяване на разликата и загуба на гейма, както стана през първата част. Турците успяха да отбележат само още две точки и така геймът приключи при резултат 25:19, след добри начални удари на центърa Стойко Ненчев.

В тайбрека ЦСКА поведе с 5:3 точки, но позволи комфортната преднина да бъде скъсена. След това, това което се случи на полето, бе по-скоро игра на нерви. След като четири пъти имаше възможност да завърши гейма и мача в своя полза, ЦСКА сгреши и позволи на съперника си да поведе в самия край на гейма, което се оказа фатално за края на мача – 16:18 в тайбрека и мач за отбора на залязващите звезди Билингс и Гръбич.

Отборът на Фенербахче, който с нищо не заблестя повече от ЦСКА, подобно на мача в София, който турците спечелиха с 3:1 гейма, спечели и мача в Турция.

В другата среща от група А на Шампионската лига отборът на Пламен Константинов – Ираклис, победи другият българин в групата – Смилен Мляков и неговият Домекс Титан Ченстохова с 3:1 гейма (25:22, 18:25, 25:17, 25:23).

ЦСКА има последен мач в лигата в София на 21 януари от 17.30 часа в зала „Христо Ботев” именно срещу Ираклис.