На 10 юли 2009 г. (петък), от 16.30 часа на стадион „Васил Левски” в присъствието на Президента на Българска Федерация волейбол инж. Данчо Лазаров, изпълнителният директор г-н Станислав Николов, председателят на Държавна агенция за младежта и спорта ДАМС г-жа Весела Лечева, генералният секретар на български олимпийски комитет Белчо Горанов и г-н Дзижонг Вей - президент на Международната Федерация по волейбол (FIVB), бе открита паметна плоча в чест на проведения през 1957 г. и спечелен от България голям международен демонстративен турнир. Той е знаменателен с това, че неговата висока класа убеждава членовете на заседаващата в София 53-а сесия на МОК да приеме волейбола в олимпийската програма.
По-рано президентът на Република България г-н Георги Първанов връчи на президента на Международна Федерация по волейбол (FIVB) Дзижонг Вей, почетния знак на президента на Република България.
Г-н Дзижонг Вей подчерта значителната роля на Георги Първанов за развитието на българския спорт и по-специално за волейбола.
На церемонията по откриването на плочата г-н Дзижонг Вей, връчи почетни плакети на състезателите от българския национален отбор, спечелили международния демонстративен турнир през 1957 г.
Лично от президента на Международна Федерация по волейбол (FIVB) плакети получиха Тодор Симов, Илия Асенов, Митко Димитров – помощник-треньор, Васил Господинов и Никола Лечев. Плакетът на Димитър Еленков – треньор, бе връчен на сина му. Плакет ще бъде връчен и на Димитър Захариев.
Любимата колективна игра започва своето олимпийско летоброене с Игрите в Токио през1964 г. За този исторически успех сериозна роля изиграва перфектната организация за провеждането на турнира от предшественичката на БФВ – тогавашната Републиканска секция по волейбол. Безспорен е и приносът на тогавашния спортен вестник „Народен спорт”, под чието шефство премина тази авторитетна проява. Решителна е помощта, която България получава от FIVB и лично от нейния тогавашен президент г-н Пол Либо /Франция./, който по това време е в София.
Най-голям дял за успеха безспорно имат самите участници в турнира, тогавашните най-големи световни сили, начело с победителите – българските национали. Това е славното поколение на Б. Гюдеров, П. Пондалов, Д. Захариев, В. Симов, Б. Мошелов, Т. Симов, П. Топалов, Ил. Асенов, В. Господинов, Т. Вутов, Н. Лечев, Я. Оташлийски, Д. Шойлев и Н. Руски - общо 14 великолепни волейболисти, от които треньорът Д. Еленков с помощниците му К. Шопов и М. Димитров определят 12 за всеки мач. Всички отбори показват най-доброто от волейбола и превръщат състезанието в истински празник на този спорт. Това убеждава членовете на МОК да го приемат в олимпийската програма.
На 11 и 12 юли (събота и неделя) г-н Вей ще посети Варна, където ще бъде приет от кмета на града Кирил Йорданов и ще присъства на мачовете от Световна лига 2009 между България и Куба.
На 12 юли (неделя) той ще участва и в тържественото заседание на УС на БФВ, по случай 60 годишния юбилей от създаването на федерацията.