2. Волейбол
  3. Исторически мач между ЦСКА и Марек ЮниОН Ивкони преди старта на финалния плейоф

Исторически мач между ЦСКА и Марек ЮниОН Ивкони преди старта на финалния плейоф

Исторически мач записаха волейболистите на Марек Юнион-Ивкони и ЦСКА в контрола този уикенд. Дупничани и шампионите завършиха....наравно 2:2 гейма в спаринга на “4-и километър” в столицата. Рядко срещан е такъв резултат дори и в контролни срещи, но поради заетостта на залата, нямаше как да бъде изигран 5-ия гейм.

В този мач “червените” играха без Рафа Паскуал, Филип Мейо, Иван Колев и Светозар Иванов, на които наставникът им Сашо Попов бе дал почивка. Старшията на дупничани Милчо Миланов пък пусна в игра всичките си налични 11 играчи, като пробва и различни варианти на постройка. И 4-те гейма приключиха 25:23, като Марек Юнион-Ивкони взе втората и третата част.

Този мач предшества битката за титлата, която ЦСКА започва срещу Левски Сиконко на 16 април. Във финалната плейофна серия се играе до 3 победи от 5 мача, а срещите по програма са на 16, 17, 20, 21 и 24 април 2009 година.