2. Волейбол
  3. Левски-Сиконко победи безпроблемно Славия

Левски-Сиконко победи безпроблемно Славия

Волейболният шампион на България Левски-Сиконко победи Славия с 3:0 (25:13, 25:20, 25:21) в третия мач от първия ден от втората фаза на турнира за Купа "Филипови 2000", който е част от Суперлигата, играна в зала "Младост" в Бургас.

Момчетата на Стефан Демерджиев няма ден и започнаха мача срещу Левски, без да покажат и 20% от своите възможности. Те играха доста неорганизирано и безидейно, допуснаха много грешки и позволиха на възпитаниците на Пламен Христов да спечелят първия гейм с убедителна разлика.

В следващите два гейма Славия подобри значително играта си, но не достатъчно, за да постигне нещо повече от от малко по-почетни резултати. В същото време като че ли и Георги Братоев и компания леко се демотивираха от липсата на дразнител от другата страна на мрежата и намалиха темпото, съобщава официалният сайт на федерацията.

Така момчетата на Пламен Христов останаха на 3-то място във временното класиране в Суперлигата с 47 точки, с една повече от Пирин Балканстрой, докато Славия остана 6-ти с 24 точки.

Утре на турнира "сините" излизат срещу домакините от ЛукОйл-Нефтохимик от 17:30 часа като срещата ще бъде предавана пряко по БНТ Сат, а "белите" срещат Арда (Кърджали) от 19:00 часа.

ОБЗОР: Марица победи Левски в НВЛ

Волейболният шампион и хегемон у нас при жените с летящ старт на сезона

Николай Желязков: За момента сме подготвени добре

Вижте какво още заяви наставникът на волейболния Левски след победата срещу ЦСКА

Александър Попов: Хубавото е, че това се случи в самото начало на сезона