2. Волейбол
  3. Левски – ЦСКА е финалът за Купата при жените

Левски – ЦСКА е финалът за Купата при жените

Сиконко надви Локо (София) в драма с тайбрек

Женският волейболен тим на Левски Сиконко се класира за финала на турнира за Купата на България, след като надделя в изключителна драма с 3:2 гейма (25:14, 23:25, 25:16, 17:25, 16:14) над тима на Локомотив (София). Двата отбора редуваха слаби със силни изяви и доведоха мача до тайбрек, в който „сините” волейболистки се оказаха с по-здрави нерви и спечелиха с 16:14, с което се класираха на финала. Там те ще спорят за титлата с отбора на ЦСКА, който по-рано днес отстрани Марица. Локомотив пък ще спори с пловдивчанки за бронзовите медали.

Левски тотално надигра своя съперник в първата част и набързо успя да затвори гейма с категоричното 25:14. През втория гейм Сиконко отново бе близо до успеха, но в самия край възпитаничките на Локомотив наваксаха точките и се пребориха драматично за гейма с 24:23.

Последва нов силен гейм за Левски, спечелен с 25:16, за да дойде истинския срив в играта на „сините” в четвъртия гейм, когато те отстъпиха със 17:25. За да бъде драмата пълна, в тайбрека „железничарките” успяха да стопят аванса от 2:8, който Левски имаше при смяната на полетата, да изравнят при 13:13 и дори първи да стигнат до мачбол при 14:13.  Сините обаче спечелиха следващите две разигравания, за да стигнат до мачбол на свой ред.  Нервите на Локо не издържаха и изпратената в аут атака изпрати Левски на финала.