2. Волейбол
  3. Левски Волей победи Спартак и класира ЦСКА напред

Левски Волей победи Спартак и класира ЦСКА напред

Волейболните фенове станаха свидетели на феърплей между двата тима във вечно съперничество

Отборът на Левски Волей (София) победи с 3:1 гейма Спартак Интерком (Варна) и по този начин позволи на вечния съперник ЦСКА да се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България по волейбол. Варненките отпадат след като отстъпиха на Левски, тъй като останаха трети в класирането на групата.

Спартак започна двубоя доста силни, повеждайки с 8:3, но "сините" се стегнаха и не позволиха преднината да се задържи, изравнявайки за 9:9. В края на гейма борбата между двата тима беше страхотна, но Левски, след като пропусна да спечели три геймбола, взе първата част с 25:23.

Във втория гейм варненки отново показаха голямото си желание за игра, печелейки с 25:17. При третата част нещата се върнаха в ползва на левскарките - най-вече благодарение на сервис серия на Кристина Якимова и добра блокада на Емануела Димитрова. Левски спечели третия гейм с 25:21, а четвъртия, в който волейболистките на Интерком вече изглеждаха изморени - със същия резултат.

Топреализатор на мача стана Славина Колева с 21 точки за Спартак.