2. Волейбол
  3. Лукойл Нефтохимик на полуфинал в Суперлигата след втори успех над Славия

Лукойл Нефтохимик на полуфинал в Суперлигата след втори успех над Славия

Отборът на ЛукОйл Нефтохимик (Бургас) се класира за полуфиналните плейофи в Суперлигата на България след втора поредна победа над Славия (София). В своята зала Младост, бургазлии спечелиха с 3:2 (25:17, 25:17, 21:25, 19:25, 15:7)

Отборът на ЛукОйл Нефтохимик (Бургас) се класира за полуфиналните плейофи в Суперлигата на България след втора поредна победа над Славия (София).  В своята зала Младост, бургазлии спечелиха с 3:2 (25:17, 25:17, 21:25, 19:25, 15:7), а с това и четвъртфиналната серия с 2:0 победи, информира официалният сайт на волейболната федерация.

Двубоят днес започна повече от убедително за Нефтохимик, който стартира без титулярния посрещач Мартин Пенев.  Националът получи почивка.  Вместо него, в основната седморка се появи младокът Николай Костадинов.  Първите два гейма се развиха по еднакъв сценарий и се стигна до крайното 25:17.  Всичко вървеше към логичното 3:0 за бургазлии, но треньорът Северин Димитров реши да експериментира със състава, като смени основния си разпределител Иван Станев с Александър Петков.  Вместо Петър Кирчев в центъра влезе 18-годишният младежки национал Георги Димитров, а либерото Добромир Иванов отстъпи мястото си на Стоян Златев.  Синхронът в играта на домакините се загуби и Славия заслужено затвори третия гейм при резултат 21:25.  В четвъртия Белите играха ентусиазирано и мощно, въпреки че Мартин Пенев влезе в игра на пожар.  Другите титуляри също се върнаха по местата си с изключение на либерото Иванов.  Стигна се до 19:25 и 2:2.

В тайбрека разликата в класите си пролича и ЛукОйл Нефтохимик спечели с убедителното 15:7.

Постоянно силно за победителите игра бразилецът Рузвелт Фильо, който завърши с 14 точки.  Красимир Стефанов е с 16 точки, а Николай Антонов с 13.  За Славия остава утехата, че не се предаде лесно срещу втория от редовния сезон.  Белите остават на седмото място в крайното класиране на Суперлигата и вече със сигурност ще играят плейаут за оставане сред елита срещу тима на КВК Габрово (Габрово).
ОБЗОР: Марица победи Левски в НВЛ

Волейболният шампион и хегемон у нас при жените с летящ старт на сезона

Николай Желязков: За момента сме подготвени добре

Вижте какво още заяви наставникът на волейболния Левски след победата срещу ЦСКА

Александър Попов: Хубавото е, че това се случи в самото начало на сезона