2. Волейбол
  3. Марица на финал срещу ЦСКА при момичетата

Марица на финал срещу ЦСКА при момичетата

Младите пловдивчанки разгромиха с 3:1 „Локомотив” (София) на полуфиналите от държавното волейпървенство

Младите волейболистки на „Марица” разгромиха с 3:1 „Локомотив” (София) на полуфиналите от държавното първенство на България при момичетата до 15- годишна възраст и се класираха на финала на надпреварата, която се провежда в спортна зала „Асеновец” в Сливен.

Там те ще срещнат връстничките си от ЦСКА, които в първия полуфинален двубой победиха лесно „Хебър” (Пазарджик) с 3:0 (25:12, 25:12, 25:22) и също достигнаха до финала.

Така „армейки” и маричанки отново ще се изправят един срещу друг във финалния спор за шампионската титла. За пореден път ще се повтори битка за златото между двете най-класни селекции в женското ни направление. Финалът е трети за двата клуба в настоящата спортно-състезателна година.

През изминалия сезон ЦСКА и „Марица” също спориха за титлата при жените, след това при девойките старша възраст, като засега битките се печелят от червените, които триумфираха със златото и в двата финала.

На полуфинала срещу „Локомотив” (София) младите маричанки определено бяха по-добрият отбор на игрището и закономерно победиха. Пловдивчанки обаче бяха изненадани в първата част от столичните волейболистки и наивно изпуснаха гейма – 25:22 за Локо (София).

След това обаче възпитаничките на старши треньорката Атанаска Атанасова-Никифорова се стегнаха и постепенно наложиха волята си . Те превъзхождаха връстничките си от столицата, които във втората част отново затрудниха максимално кършиякалийки – 26:24.

В останалите два гейма обаче всичко си дойде на мястото и опитът и по-високата класа на школата на „Марица” -  25:16 и 25:19 за жълто-сините и класиране за финала.

Спорът за титлата между ЦСКА (София) и „Марица” (Пловдив) е днес в зала „Асеновец” в Словен. Преди финала е малкият финал, в който за бронзовите медали излизат тимовете на „Локомотив” (София) и „Хебър” (Пазарджик).