2. Волейбол
  3. Марица разгроми Славия с 6 аса от Мими Данчева

Марица разгроми Славия с 6 аса от Мими Данчева

волейболистките на Иван Петков се наложиха над Белите с категоричното 3:0 (25:13, 25:16, 25:5)

Mарица (Пловдив) спечели убедително Група А в женския турнир за Купа България.  53 минути бяха достатъчни на Жълтите да разгромят Славия-СУ (София) в решаващия мач за първото място.  Пред около 70 зрители в столичната зала Христо Ботев волейболистките на Иван Петков се наложиха над Белите с категоричното 3:0 (25:13, 25:16, 25:5)*, като единственото ново попълнения в пловдивския отбор през този сезон - центърът Мария Данчева, блесна с 6 аса и 4 точкови блокади и спокойно може да бъде определена като MVP на мача.  Марица официално ще научи своя полуфинален съперник за утре след последната среща в Група Б тази вечер – между Левски (София) и ЕПУ (Перник), но най-вероятно пловдивчанки ще се изправят утре срещу шампионките и настоящите носителки на купата от ЦСКА-Демакс (София).

В мача между Марица и Славия не се получи абсолютно никаква интрига. Пловдивчанки поведоха с 5:0 точки още от самото начало и дадоха да се разбере, че са взели мача абсолютно на сериозно и не смятат да се бавят много с победата. Именно в първия гейм Данчева даде най-сериозния си принос, като заби 4 аса, а с блокада оформи крайното 25:13.  Във втората част капитанката на Славия Стефани Стефанова показа резултатна игра, но това стигна само за по-почетното 16:25 срещу пловдивчанки.  Отново блокадата на Данчева бе отговорна за последната точка в гейма.  В третия гейм на терена имаше само един отбор и това си пролича в крайния резултат – 25:5, като и петте точки на Белите дойдоха от непредизвикани грешки на противника.  Към края на гейма Иван Петков си позволи да предприеме няколко смени и една от тях – националката Силвана Чаушева, отбеляза последната точка в мача.

Топреализатор на срещата стана Диана Малинова с 12 точки за Марица.  Мария Данчева добави 11.  Най-резултатна за Славия бе Стефани Стефанова с 8 точки.
Федерацията ни по волейбол търси четирима селекционери

Управителният съвет на БФВ ще разгледа кандидатурите, ще проведе директни разговори с кандидатите и ще се съобрази с препоръките на Треньорската комисия

ОБЗОР: Марица победи Левски в НВЛ

Волейболният шампион и хегемон у нас при жените с летящ старт на сезона

Николай Желязков: За момента сме подготвени добре

Вижте какво още заяви наставникът на волейболния Левски след победата срещу ЦСКА

Александър Попов: Хубавото е, че това се случи в самото начало на сезона