2. Волейбол
  3. Младоците на Славия биха изненадващо лидера ЦСКА

Младоците на Славия биха изненадващо лидера ЦСКА

"Белите" биха "армейците" с 3:1 (23:25, 25:22, 26:24, 26:24)

В мач от Суперлигата на България мъжкият отбор на Славия (София) изненадващо победи ЦСКА (София) в собствената си зала Панайот Пондалов с 3:1 (23:25, 25:22, 26:24, 26:24) и така "отмъсти" за вчерашната загуба в женския двубой в същата зала между същите два клуба, съобщиха от БФВолейбол.

Срещата започна равностойно като всеки отбор отиграваше успешно противниковия начален удар.  Все пак ЦСКА излезе с преднина 6:8 на първо техническо прекъсване.  След него те постепенно започнаха да увеличават аванса си, който достигна до 4 точки при второ техническо прекъсване - 12:16 и 17:21.  Последва известен спад в редиците им, което позволи на младите волейболисти на Славия да намалят разликата до само 1 точка - 22:23.  Въпреки това, волейболистите на Александър Попов, водени от капитана си Николай Иванов успяха да затворят този гейм с 23:25.

Вторият гейм започна индентично на първия - първото техническо прекъсване дойде при 6:8 за ЦСКА.  Последваха много силни изяви на състезателите на Стефан Демерджиев, които вече водеха в резултата при второ техническо прекъсване - 16:15.  Белите успяха да задържат пренината си до края, като успяха дори и да я увеличат, за да спечелят гейма с 25:22 и с това да изравнят резултата в геймовете за 1:1.

Третият гейм започна с предимство за волейболистите на Славия, които поведоха още от самото начало - 8:6, 16:14.  Червените успяха да догонят своя съперник в резултата при 24:24, но след успешно отиграване и точка, постигната директно след изпълнение на начален удар, Славия спечели гейма с 26:24 и Белите поведоха с 2:1 гейма.

Четвъртият гейм започна повече от убедително за младите слависти - 8:4.  Разликата дори достигна 6 точки - 11:5.  Червените се окопитиха и започнаха да топят аванса, възползвайки се от непредизвиканите грешки на волейболистите на Славия.  След като успяха да изравнят резултата за 18:18, те дори поведоха с 19:21.  Състезателите на Стефан Демерджиев успяха да спасят геймбол при 23:24, а след атака в аут, дори получиха мачбол.  След успешна блокада те успяха да спечелят този гейм, а с това и мача срещу българския участник в Шампионската лига с 3:1 гейма.

ОБЗОР: Марица победи Левски в НВЛ

Волейболният шампион и хегемон у нас при жените с летящ старт на сезона

Николай Желязков: За момента сме подготвени добре

Вижте какво още заяви наставникът на волейболния Левски след победата срещу ЦСКА

Александър Попов: Хубавото е, че това се случи в самото начало на сезона