2. Волейбол
  3. Младоците на ЦСКА надиграха Арда с 3:0 гейма

Младоците на ЦСКА надиграха Арда с 3:0 гейма

62 минути бяха достатъчни на младите играчи на ЦСКА (София) да разгромят с 3:0 (25:20, 25:16, 25:12) домакините на единия от турнирите за Купа Филипови 2000 Арда (Кърджали).

И двамата треньори си позволиха доста експерименти със своите състави в този мач.  Александър Попов даде почивка на Ивайло Стефанов и Даниел Пеев, а след това в хода на мача извади и Николай Иванов и Филип Майо.  Иван Халачев стартира с титулярите, но също започна да ги вади от игра един по един и в третия гейм на терена бяха вече само най-младите момчета.

Интрига имаше само в първия гейм, когато Арда на два пъти стопяваше аванса на Червените и повеждаше в резултата.  След 19:17 за домакините обаче серия от сервиси на Николай Иванов донесе на ЦСКА 7 поредни точки, които решиха изхода от гейма.  След това инициативата беше изцяло на страната на софиянци, които набързо докараха нещата до чиста победа.

Теодор Тодоров от ЦСКА отбеляза 10 точки в мача и стана топреализатор.  Централен блокировач стана най-резултатен и в тима на Арда - Младен Кавалджиев завърши с 9 точки.

ЦСКА (София): Николай Иванов - 7 точки (4 аса, 2 атаки, 1 блокада), Филип Майо - 4 (0, 4, 0), Бойко Бонев - 8 (0, 8, 0), Владислав Александров - 8 (0, 7, 1), Теодор Тодоров - 10 (2, 5, 3), Стоян Самунев - 6 (1, 1, 4), либеро Антон Василиев, Георги Манчев - 1 (0, 1, 0), Емилиан Мирчев - 8 (0, 6, 2), старши треньор Александър Попов

Арда (Кърджали): Ивайло Илиев - 0 точки (0 аса, 0 атаки, 0 блокади), Невен Нешев - 4 (0, 4, 0), Кирил Хаджиев - 4 (0, 4, 0), Валентин Димов - 3 (0, 2, 1), Младен Кавалджиев - 9 (1, 4, 4), Златан Йорданов - 4 (1, 1, 2), либеро Николай Колев, Христо Гинев - 4 (0, 4, 0), Георги Топалов - 2 (0, 1, 1), либеро Теодор Маринов, Петър Карагяуров - 1 (0, 1, 0), старши треньор Иван Халачев