2. Волейбол
  3. ОБЗОР: ЦСКА помете Берое в дербито при жените

ОБЗОР: ЦСКА помете Берое в дербито при жените

Марица навъртя 70 поредни победи в НВЛ

ЦСКА записа осми успех във волейболното първенство при жените, след като разби Берое Стара Загора с 3:0 (25, 18, 20) в двубой от 13-ия кръг, игран в зала "Васил Симов". Така "червените" взеха реванш от старозагорки за поражението с 0:3 през миналия полусезон.

Най-резултатна за "червените" беше Йоана Николова с 13 точки (1 ас, 1 блокада), 11 добави Дарина Куманова (2 аса). От Берое Ваня Върбанова приключи с 10 точки (1 блокада).

ЦСКА има в актива си 23 точки (8 победи, 5 загуби) и заема четвърто място. Състезателките на Петър Дочев са втори с 27 точки (9 успеха, 4 поражения).

Шампионките от Марица (Пловдив) победиха Перун (Варна) с 3:0 (8, 8, 6) при гостуването си в залата на Първа езикова гимназия в морската столица. За тях това беше 70-та поредна победа в НВЛ.

Топрелизатор в двубоя стана Александра Миланова със 17 точки, следвана от Симона Димитрова с 12 и Добрина Христоскова с 11. Стефани Кьосева стана най-резултатна за домакините с едва пет точки.

Кръг преди края на редовния сезон в НВЛ Марица е лидер с актив от 39 точки и със само един загубен гейм. Перун е на последното осмо място с нито една победа и само един спечелен гейм.

Резултати, 13-и кръг:

Перун Варна - Марица 0:3 (-8, -8, -6)

ЦСКА - Берое 3:0 (25, 18, 20)

Казанлък Волей - Левски 0:3 (-18, -12, -20)

В съота:
Раковски Димитровград - Славия
Федерацията ни по волейбол търси четирима селекционери

Управителният съвет на БФВ ще разгледа кандидатурите, ще проведе директни разговори с кандидатите и ще се съобрази с препоръките на Треньорската комисия

ОБЗОР: Марица победи Левски в НВЛ

Волейболният шампион и хегемон у нас при жените с летящ старт на сезона

Николай Желязков: За момента сме подготвени добре

Вижте какво още заяви наставникът на волейболния Левски след победата срещу ЦСКА

Александър Попов: Хубавото е, че това се случи в самото начало на сезона