2. Волейбол
  3. Сашо Попов: Пътят ни е ясен – да върнем старите достойнства на волейбола у нас и на ЦСКА

"Показахме, че не сме толкова далеч от останалите" смята треньорът

Старши треньорът на волейболния ЦСКА Александър Попов бе избран в анкетата на пресклуб „България” за треньор на месец декември, предаде репортер на Novsport.com.

Макар и с огромни финансови проблеми, неговият отбор направи силни игри в Шампионската лига и успя да запише победи над френския шампион Тур и испанския Уникаха.

„Благодаря за доверието и оценката. Всички сме изключително щастливи от декемврийските събития, но за жалост дойде януари. От нас зависи дали ще има още такива хубави поводи”, каза той.

„Нивото, което показват Уникаха и Тур, е високо и това е показателен факт, че наградата ни не е незаслужена. Видяхме отблизо най-добрите отбори в Европа и успяхме да ги надиграем. Дали участието ни ще приключи в сряда и ще продължи по-нататък не е толкова важно. По-важно е, че си показахме, че не сме толкова далеч, колкото всички вие ни втълпявате. Пътят ни е ясен – да вървим напред, да върнем старите достойнства на волейбола у нас и нашия клуб в частност. Всеки момент, във всяка ситуация трябва да излизаме с безкрайна мотивация. Щастливи сме, че ни предстои мач с именит съперник като Зенит. Не се отчайваме, всичко зависи от нас”, добави Сашо Попов.

ЦСКА играе решителен мач с руския Зенит в Самоков този четвъртък. Ако "армейците" победят, се класират за четвъртфинал в турнира на ЦЕФ, а при още по-щастливо стечение на обстоятелствата, при което Тур победи с 3-0 гейма Уникаха, може да се класират и в следващия кръг на Шампионската лига.