2. Волейбол
  3. Шампионът ЦСКА разби Левски Волей

Шампионът ЦСКА разби Левски Волей

Близо 300 зрители изгледаха срещата, но очакванията за дерби така и не се оправдаха

ЦСКА победи Левски Волей с 3:0 в мач от 19-ия кръг на Суперлигата, който се игра в столичната зала "Васил Симов".

"Сините" волейболисти оказаха по-сериозна съпротива на съперника си само през първия гейм, но опитът, с който разполага тима на ЦСКА наклони везните в полза на "червените".

Играчите на Александър Попов спечелиха мача след 26:24, 25:20, 25:16 в отделните геймове. Близо 300 зрители изгледаха срещата, но очакванията за дерби така и не се оправдаха.

Играч на мача стана центърът Светозар Иванов, който бе най-резултатен с 12 точки, докато канадецът с британски паспорт Джейсън Халдейн записа 11 точки.

Страхотен двубой изигра и националното либеро Теодор Салпаров, който се отчете с 50% перфектно и 70% позитивно посрещане. За Левски Волей се отличи Симеон Александров с 18 точки, а Жани Желязков добави още 13.